Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
32205

Психолог порадила, як уберегти дитину від стресу під час новорічних ранків

Психолог порадила, як уберегти дитину від стресу під час новорічних ранків

КИЇВ. 24 грудня. УНН. Щоб новорічне свято в дитячому садку чи в школі не стало для дитини стресом, необхідно, перш за все, не примушувати її до публічних виступів, якщо вона не хоче, а також не критикувати, якщо виступ був не дуже вдалим. Про це розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, експерт з психологічної кібербезпеки, Президент "Міжнародної асоціації незалежних експертів медіа простору" Наталя Бугайова в коментарі кореспонденту УНН.

"Не вимагайте від дитини публічних виступів. Якщо вона не хоче бути в центрі уваги, не потрібно наполягати. В іншому випадку замість святкових позитивних емоцій дитина може отримати психологічний стрес через публічний провал виступу і невідповідність батьківським очікуванням", - зазначила психолог.

За її словами, зокрема, ні в якому разі не можна казати дитині, що вона буде гірше інших дітей, якщо не стане брати участь у святкових заходах.

"Це може негативно позначитися на її самооцінці", - наголосила психолог. Також не слід карати дитину, обіцяючи позбавити її подарунка, якщо вона не хоче брати участь у святкуванні. На думку психолога, в той же час слід ретельно розібратися у причинах небажання йти на свято.

Крім того, за словами Бугайової, не слід активно заспокоювати дитину перед дитячим ранком, кажучи їй: "Не бійся, все буде добре!". Дитина може сприйняти ці слова підтримки як заклик задуматися над тим, що привід для страху дійсно існує.
Також батькам слід подбати про те, щоб у дитини була можливість на ранку постати в образі, новорічному костюмі, який їй подобається.

"Після дитячого ранку обов'язково похваліть дитину, навіть якщо вона не дуже добре виступила. Якщо дитина проявляє заклопотаність своїм поганим виступом, скажіть, що це не страшно, наступного разу у неї все обов'язково вийде і переведіть увагу на позитивні сторони її участі в дитячому ранку", - додала психолог.

Якщо ж дитина з якоїсь причини не змогла відвідати дитячий ранок, за порадою психолога, батьки можуть влаштувати їй свято вдома, щоб вона не відчувала себе обділеною.

"Це компенсує негативні емоційні переживання дитини, допоможе знайти психологічну рівновагу і залишить в неї радісні та щасливі спогади про свято", - додала вона.

Нагадаємо, в Україні на Новий рік офіційними вихідними днями будуть 30 і 31 грудня 2018 року, а також 1 січня 2019 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram