Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Кримінал та НП
37395

ГПУ планує провести міжвідомчу нараду щодо проблеми дезертирства

ГПУ планує провести міжвідомчу нараду щодо проблеми дезертирства

КИЇВ. 11 січня. УНН. Генеральна прокуратура планує проведення координаційної наради з правоохоронними органами на якій, серед іншого, обговорюватиметься питання дезертирства та ухиляння від військової служби. Про це УНН повідомили у відповідь на інформаційний запит, щодо ситуації з дезертирством.

"Генеральною прокуратурою України готується проведення координаційної наради з керівниками правоохоронних органів у тому числі з зазначених у запиті питань. Наразі Генеральною прокуратурою напрацьовується та акумулюється вказана інформація по всій державі", - йдеться у відповіді на запит.

Водночас у відповіді наголошується, що протягом 2017 – 18 рр. спостерігається тенденція до зменшення кількості таких злочинів, як дезертирство, самовільне залишення місць несення служби та ухиляння від військової служби.

Водночас у відповіді зауважується, що розповсюдження набули випадки вчинення дезертирами насильницьких злочинів та злочинів проти власності.

"Однак слід зазначити, що переважна більшість таких злочинів передує скоєнню дезертирства", - йдеться у відповіді.

Як повідомляв УНН, протягом дев'яти місяців 2018 року до суду було передано 1900 обвинувальних актів за підозрою у скоєння таких злочинів, як дезертирство, ухиляння від військової служби та самовільне залишення місць несення служби. "За 9 місяців 2018 року слідчими військових прокуратур направлено до суду 1900 обвинувальних актів за фактами ухиляння від військової служби (статті 407, 408, 409 КК України) щодо аналогічної кількості осіб, а також 2 клопотання для звільнення від кримінальної відповідальності щодо 2 осіб", – йдеться у відповіді на запит.

У відомстві також повідомили, що аналіз статичної звітності за 2017-18 роки показує тенденцію до зменшення таких злочинів.

Нагадаємо, протягом 2014-2018 років (станом на вересень 2018 року) слідчими військових прокуратур завершено досудове розслідування з направленням до суду 11 292 обвинувальних актів за ознаками злочинів, передбачених статтями 407 (самовільне залишення місця несення служби – ред.), 408 (дезертирство – ред.), 409 (ухиляння від служби – ред.) ККУ щодо 11 316 осіб.

З них 1500 обвинувальних актів стосуються саме вчинення дезертирства.

Крім того, до суду направлено 66 клопотань для звільнення від кримінальної відповідальності щодо 66 осіб.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram