Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Здоров'я
107520

Дієтолог спростувала міф про допустиму норму цукру

Дієтолог спростувала міф про допустиму норму цукру

КИЇВ. 18 січня. УНН. Допустимої щоденної норми цукру бути не може, оскільки доданий цукор шкідливий для здоров'я в будь-якій кількості. Таку думку висловила лікар-дієтолог Оксана Скиталінська в коментарі кореспонденту УНН.

"Цукру доданого не повинно бути взагалі, коли ми говоримо про здорове харчування. Тому що цукор в організм потрапляє, коли ми їмо фрукти, ягоди, овочі, каші, і він дає нам достатньо енергії", - зазначила медик.

За її словами, доданий цукор призводить до підвищення рівня інсуліну, коли ж такі коливання інсуліну відбуваються по кілька разів на день, з часом це може призвести до виникнення інсулинорезистентності, стану нечутливості клітин до інсуліну, який транспортує в них глюкозу. Її наслідком, за словами лікаря, є розвиток атеросклерозу, цукрового діабету другого типу, ожиріння тощо.

При цьому вона додала, що рекомендації МОЗ щодо "безпечної" норми цукру спираються на рекомендації ВООЗ та рекомендації Американської асоціації дієтологів, які, в свою чергу були зроблені під тиском великого бізнесу харчової індустрії. На сьогодні ця допустима кількість становить 50 г на добу, хоча МОЗ і радить обмежити її до 25 г.

Але, якщо врахувати, що люди вживають велику кількість виробів із очищеного білого борошна, денна норма може бути перевищена в рази, що веде до масового ожиріння та хвороб, пов’язаних із надмірною вагою.

"А у нас же люди так: чують "допустимо" – значить, можна, значить, можна й більше взяти. Інколи ви можете з'їсти щось солодке, але не щодня", - наголосила дієтолог.

Нагадаємо, рік тому Міністерство охорони здоров'я України презентувало "тарілку здорового харчування" для населення.

Згідно із доповіддю ВООЗ, дітей, як і раніше, всюди оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram