Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
64485

Експерт розповіла, чого чекати від угоди про ЗВТ України та Ізраїлю

Експерт розповіла, чого чекати від угоди про ЗВТ України та Ізраїлю

КИЇВ. 21 січня. УНН. Угода про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем дозволить Україні ще більше наблизитись до європейського ринку. Про це в коментарі УНН розповіла директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан.

"Зона вільної торгівлі – це позитивно у будь-якому випадку, тому що вона дозволяє експортувати дешевше. Важливо те, що Ізраїль має також угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом", - сказала експерт.

Вона нагадала, що Україна також має угоду про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Тепер, за її словами, до неї додається угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, в якій передбачена можливість використання діагональних правил походження.

"Наприклад, можна імпортувати складові з Ізраїлю, виробляти щось в Україні і постачати це в Європейський Союз так, ніби це були складові європейські або українські. Тобто виконуючи правила походження, які дають можливість експортувати в ЄС безмитно, тому що всі Зони вільної торгівлі, там відбувається безмитна торгівля лише товарами, які відповідають правилам походження, вони вироблені з українських товарів, або частки іноземних товарів – не українських і не партнера, там є чітко визначені свої вимоги для кожного товару, але в принципі воно дуже чітко визначається", - пояснила керівник Центру економічних досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна планує переглянути угоду про вільну торгівлю з Грузією

Вона додала, що для сільськогосподарських товарів і харчової промисловості базовий компонент взагалі має бути вирощений в Україні.

"А от якщо укласти угоду з Ізраїлем, оскільки він в мережі тих країн ПанЄвроМед правил походження, якщо ця угода підписується, ратифікується, Україна зможе не просто більше постачати товарів в Ізраїль, вона може з Ізраїлем кооперуватись для виробництва, щоб постачати щось в ЄС або брати якісь європейські товари і якось їх переробляти, робити щось нове і везти це в Ізраїль, тобто виникає можливість таких мережевих ефектів, що, я думаю, може бути еквівалентно важливо, і можливо, навіть більш важливо, ніж прямий експорт", - підкреслила Мовчан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Словаччина увійшла до топ-20 торгових партнерів України у ЄС

Водночас, за її словами, наразі обсяг експорту з України в Ізраїль досить невеликий, тож не слід очікувати великих прибутків від прямої торгівлі у перші роки ЗВТ.

"Наприклад, позаминулого року експорт в Ізраїль складав лише близько 1,3-1,4%. В 2018 році експорт продовжив зростати, але не набагато. В принципі ми можемо очікувати зростання експорту, але воно не відбудеться в перші роки, і навряд чи Ізраїль стане домінантним партнером", - додала експерт.

Нагадаємо, заступник посла Держави Ізраїль в Україні Еміль Бен Нафталі раніше заявив, що Президент України Петро Порошенко 21 січня відвідає Ізраїль для підписання угоди про зону вільної торгівлі.

За його словами, в першу чергу Україна буде експортувати до Ізраїлю пшеницю і аграрні продукти, олію, а також метали і інші товари для промисловості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram