Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 липня 2019 20:32
Ексклюзив: Економіка
29370

Рахункова палата найближчим часом перевірить 11,5 млрд грн субвенцій на місцеві дороги

Рахункова палата найближчим часом перевірить 11,5 млрд грн субвенцій на місцеві дороги

КИЇВ. 18 лютого. УНН. Рахункова палата у березні поточного року розпочне аудит ефективності витрат субвенцій з Державного Бюджету України на ремонт та будівництво місцевих доріг. Про це в коментарі УНН розповів заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер, який відповідає за організацію і проведення цього контрольного заходу.

"У березні Рахункова палата розпочинає аудит ефективності витрачання субвенцій з Державного Бюджету місцевим бюджетам на ремонт, будівництво місцевих доріг – доріг місцевого значення. Тільки в 2018 році на це було виділено 11,5 млрд грн", - зазначив співрозмовник.

Тож, за словами Майснера, Рахункова палата невдовзі розпочне і через декілька місяців презентує громадськості результати аудиту таких робіт на дорогах місцевого значення.

"Туди обов’язково увійде місто Київ, Київська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Тернопільська, Кіровоградська, Луганська, Полтавська та Дніпропетровська області", - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Сумах реконструювали стадіон за стандартами РФ і з мільйонними збитками державі

Так, під час проведення аудиту Рахункова палата співпрацюватиме з правоохоронними органами, з громадськими експертами, які працюють за міжнародними стандартами і залучаються офіційно до контрольних заходів. Такими, як, наприклад, представники Міжнародної федерації інженерів-консультантів (Fidic), в якій понад 100 країн світу.

Майснер пояснив також, що всі 25 областей охопити не вдасться, виходячи з наявних ресурсів, а також для того, щоб не розтягувати аудит в часі і дати дорожню карту для держави стосовно того, що далі робити, як виправляти ті проблеми, які будуть виявлені і мінімізувати або знівелювати ті ризики, які будуть виявлені аудитором за результатами аудиту.

"Тому ми вибірковим методом за ризикоорієнтованим підходом обираємо області, плануємо відповідні аудити та їхні програми", - зазначив заступник Голови Рахункової палати.

"Аудит проводитиметься за міжнародним стандартом ІSSAI-3000 і з залученням по ч.6 ст. 8 Закону України "Про Рахункову палату" незалежних спеціалістів - Всеукраїнської дорожньої асоціації та Асоціації Інженерів-Консультантів України, а також у співпраці з НАБУ в частині фактів вчинення кримінальних злочинів із ознаками корупційних діянь", - додав він.

Як повідомляв УНН, рахункова палата і Світовий банк зацікавились "мертвим вантажем" у 137 млн доларів із позики для МОЗ і регіонів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...