Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 10 грудня 2019 15:06
Ексклюзив: Політика
34035

До Списку ЮНЕСКО хочуть внести два українські культурні комплекси

До Списку ЮНЕСКО хочуть внести два українські культурні комплекси

КИЇВ. 20 лютого. УНН. До Попереднього списку ЮНЕСКО планують внести ще два культурні комплекси на території України. Про це повідомила прес-служба Міністерства культури у відповіді на запит кореспондента УНН.

Як зазначили в прес-службі, на сьогоднішній день Мінкульт опрацьовує питання включення нових об’єктів до Попереднього списку від України, які мають перспективи в подальшому потрапити до Списку всесвітньої спадщини, а саме:

  • культурний комплекс "Перекукутень-Аріушд-Кукутень-Трипілля";
  • Антична Тіра – "Білгород-Дністровська (Акерманська) фортеця, від Елади до України".

Як пояснили у Мінкульті, твори першого культурного комплексу унікальні для всього світу, а багато об'єктів є справжніми шедеврами. Його вирізняє керамічний посуд та статуетки, системи внутрішньої організації поселень, архітектура та системи побудови й упорядкування святилищ, елементи вибору місць розміщення, висока щільність житла та мегаміста зі східного кордону.

За даними міністерства, Антична Тіра – "Білгород-Дністровська (Акерманська) фортеця, від Елади до України" – це ще один комплекс, що поєднує залишки античного міста з видатною середньовічною фортифікаційною спорудою. Стратегічно розташований в гирлі Дністра на півдні України на шляху з Балтійського через Чорне до Середземного моря об’єкт протягом тисячоліть відігравав значну роль в політичному та культурному житті декількох цивілізацій та був пов'язаний з найважливішими історичними подіями Південно-Східної Європи.

Визначна універсальна цінність об’єкту полягає в унікальному поєднанні частини античного міста з шедевром європейського фортифікаційного мистецтва, у неповторному ландшафті, існуючому безперервно більше ніж 2,5 тисяч років.

Нагадаємо, Національна комісія України у справах ЮНЕСКО вивчає заявку на включення Аккерманської фортеці до попереднього списку всесвітньої спадщини. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram