Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 19 жовтня 2019 10:18
Ексклюзив: Економіка
54795

Для лікування у санаторіях цього року на облік взято понад 35 тисяч чорнобильців

Для лікування у санаторіях цього року на облік взято понад 35 тисяч чорнобильців

КИЇВ. 25 квітня. УНН. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення взяли на облік для забезпечення у 2019 році санаторно-курортним лікуванням 35 860 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1. Такі дані надали у Міністерстві соціальної політики України у відповідь на запит журналіста УНН.

Як пояснили у міністерстві, Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачає механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, передбачено укладення тристоронньої угоди між постраждалою особою, структурним підрозділом з питань соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом.

Також Порядок передбачає ведення окремого обліку постраждалих осіб, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

"Тобто за бажанням постраждалої особи, віднесеної до категорії 1, у разі відмови від санаторно-курортного лікування їй виплачується грошова компенсація в розмірі середньої вартості путівки в України, що встановлюється Кабінетом Міністрів України", - пояснили у Мінсоцполітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КСУ відновив соціальні гарантії чорнобильцям

"Так, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на облік для забезпечення у 2019 році санаторно-курортним лікуванням взято 35 860 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, 835 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків та 9 430 постраждалих осіб для виплати грошової компенсації замість путівки", - зазначили у Міністерстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статус чорнобильця визначатимуть регіональні комісії

У 2019 році уряд встановив граничні розміри грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам:
- для постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, - 7 300 грн;
- для постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 22 200 грн;
- для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, - 14 500 грн.

Також уряд установив розмір грошової компенсації замість путівки на 2019 рік у сумі 524 грн.

Довідка УНН. До категорії 1 належать особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив постанову, якою визначено розмір компенсації за санаторне лікування чорнобильців.

Як повідомляв УНН, Чорнообильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території УРСР, сталася в ніч на 26 квітня 1986 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram