Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 08:40
Ексклюзив: Суспільство
40620

Українцям роз'яснили, як повернути аптекам ліки неналежної якості

Українцям роз'яснили, як повернути аптекам ліки неналежної якості

КИЇВ. 7 травня. УНН. Чинне законодавство наділяє українців правом повертати ліки неналежної якості до аптек. Про це у відповідь на запит УНН повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

У МОЗ, посилаючись на постанову Кабінету міністрів України від 19 березня 1994 року (№172), нагадали, що лікарські засоби відносяться до товарів, які при їх належній якості не підлягають поверненню. Втім, якщо споживачі протягом 14 календарних днів з дня придбання ліків виявили їх неналежність - вони мають право вимагати від аптеки:

- пропорційного зменшення ціни;

- безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

- відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Відповідні права закріплені за українцями статтею 8 ЗУ "Про захист прав споживачів", уточнили в МОЗ.

У міністерстві також розповіли, що робити якщо протягом 14 календарних днів з дня придбання ліків споживач виявив істотні недоліки товару.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти показали, як аптекарів вчать "напарювати" покупцям дорогі ліки

"У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, у порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника: розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми; вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар", - уточнили у міністерстві.

При цьому продавець або виробник зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги, додали у МОЗ.

У міністерстві також зазначили, що факт неналежної якості ліків підтверджується такими документами:

- висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) та/або уповноваженою лабораторією;

- розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

Раніше українців попередили про небезпеку покупок ліків в Інтернеті.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...