Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 серпня 2019 23:20
Ексклюзив: Суспільство
54240

Шість навичок для успішного майбутнього: експерт розповів, чому навчати дітей

Шість навичок для успішного майбутнього: експерт розповів, чому навчати дітей

Валерій Омельченко

КИЇВ. 24 липня. УНН. У всьому світі системи освіти не встигають адаптуватися до вимог сучасного світу: 65% дітей, які навчаються в початковій школі, будуть зайняті в професіях, які ще не існують. Це покладає на батьків додаткову роботу і відповідальність. Про це УНН повідомив віце-президент Асоціації платників податків України, автор соціальної ініціативи ІТ-школяр Валерій Омельченко. 

Він назвав шість навичок, які необхідні кожній дитині для успішного навчання та побудови кар'єри.

Цифрова грамотність.

Включає в себе інформаційну та комп'ютерну грамотність, основи комунікації за допомогою комп'ютерних технологій, створення цифрового контенту, рішення задач за допомогою цифрових технологій.

Кібербезпека.

Основи безпечної поведінки в інтернеті повинен знати кожен власник смартфона. Кілька правил для дітей: не ділитися персональною інформацією в мережі, не зустрічатись особисто з "інтернет-друзями", не приймати повідомлення від незнайомців і не відкривати мультимедійні дані, які мають ознаки "вірусних".

Критичне мислення і медіаграмотність.

В епоху надлишку інформації навіть дорослому буває складно відрізнити фейк від правди. Медіаграмотність вирішує цю проблему: вчить ідентифікувати пропаганду, цензуру, однобоко поданий матеріал.

Обчислювальне мислення і програмування.

Вивчити нову мову програмування не так вже й складно. Але куди важливіше навчитися алгоритмичному способу мислення з логічними прийомами і здатністю розбивати будь-яке завдання на дрібні частини. Ця навичка потрібна не тільки програмістам, вона буде корисною в будь-якій сфері діяльності.

Робототехніка та штучний інтелект.

Цей напрямок заслуговує хоча б поверхневого вивчення в зв'язку з темпами розвитку штучного розуму. У майбутньому, коли він наблизиться до аналітичних здібностей людини, не буде зайвим розуміти, як його "вимкнути".

Уміння вчитися.

"Найголовніша навичка майбутнього, на мій погляд, — це вміння вчитися і брати відповідальність за себе і навколишній світ. Навчання теж йде в онлайн-формат, і більшість сучасних дітей не читають книжки, а слухають підкасти та дивляться влоги. Якщо і навчання стає мобільним, потрібно прищеплювати навичку вчитися постійно. Це і є головною запорукою успіху в майбутньому", — вважає Валерій Омельченко.

Як повідомляв УНН, Комітет з цифрових технологій при МОН хоче навчати школярів і вчителів кібербезпеці

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram