Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 вересня 2019 16:25
Ексклюзив: Суспільство
35310

Український виробник тест-систем для виявлення хвороб склав конкуренцію французькому

Український виробник тест-систем для виявлення хвороб склав конкуренцію французькому

КИЇВ. 2 вересня. УНН. Українська та французька ветеринарні тест-системи пройшли порівняльні комісійні випробовування. За висновком експертів, українські тест-системи на визначення окремих хвороб у тварин, за точністю та чутливістю виявилися, навіть кращими за французькі аналоги. Останні ж, у свою чергу, коштують щонайменше удвічі дорожче. Про це свідчить копія акту випробувань, яку має у своєму розпорядженні редакція УНН.

Випробування пройшли 4 червня цього року, на базі Національного наукового центру "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини" (ННЦ "ІЕКВМ"). Випробовувалися, зокрема, виробничі серії серій ветеринарних імунобіологічних засобів "DIA - Brucella ab.combi-V" виробництва ПрАТ "НВК Діапроф-Мед" (Україна) та "ID Screen Brucellosis Serum Indirect Multi-species" виробництва IDvet (Франція).

Досліджувалися, зокрема, тест-системи, призначені для аналізу сироваток крові або молока великої рогатої худоби на наявність антитіл до збудників бруцельозу тварин методом імуноферментного аналізу. Метою даного випробування була порівняльна комісійна перевірка за показниками: зовнішній вигляд, комплектність, діагностична чутливість, специфічність виробничих серій тест систем українського та французького виробництва.

Результати порівняльних комісійних випробовувань встановили, що комплексність і зовнішній вигляд компонентів тест-систем "DIA - Brucella ab.combi-V" та "ID Screen Brucellosis Serum Indirect Multi-species" відповідають листівкам-вказівкам.

При цьому, кращий показник діагностичної чутливості має тест-система українського виробництва. За результатами досліджень двох панелей позитивних зразків сироваток крові різних тварин та молока ВРХ, які містять антитіла до збудників бруцельозу (всього 29 зразків), чутливість тест системи "DIA - Brucella ab.combi-V" становила 100%, у той час як чутливість тест-системи "ID Screen Brucellosis Serum Indirect Multi-species" - 85,3%.

Науковці також дослідили дві панелі сироваток крові різних тварин та молока ВРХ, які не містять антитіла до збудників бруцельозу. А ще - дослідили всю вибірку сироваток крові, які не містять антитіл до збудників бруцельозу, включаючи три гетерологічних зразки. У першому випадку специфічність обох тест-систем становила 100%, у другому - 97,4%.

"За результатами порівняльного комісійного випробовування встановлено, що виробнича серія тест-систем "DIA - Brucella ab.combi-V" (ПрАТ "НВК Діапроф-Мед" місто Київ) має більш високий показник чутливості, ніж комерційна тест-система "ID Screen Brucellosis Serum Indirect Multi-species", та однакову специфічність в обох тестах", - зробили висновок науковці.

Зауважимо, що такі тест-системи Україна закуповує за державний кошт, аби контролювати дотримання стандартів біобезпеки на фермерських господарствах, зокрема.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram