Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
748275

Економіст порадив готуватися до чергової різкої девальвації

Економіст порадив готуватися до чергової різкої девальвації

КИЇВ. 26 вересня. УНН. Нинішнє зміцнення національної валюти в Україні є короткочасним і викликане спекулятивними факторами, тому населенню варто готуватися до чергової різкої девальвації. Таку думку озвучив економічний експерт Віктор Скаршевський у коментарі кореспонденту УНН.

"МВФ прогнозує, що протягом року-півтора буде світова фінансова криза, а вона може статися і протягом півроку... Чекаємо чергової девальвації, тому що фундаментально в слабкій, сировинній, відкритій економіці, як в Україні, сильної валюти не буває і бути не може. Ми живемо від кризи до кризи - від девальвації до чергової девальвації", - зазначив економіст.

За його словами, нинішнє зміцнення національної валюти в Україні є короткостроковим, нестійким і носить спекулятивний характер, тому і девальвація буде швидкою і різкою.

При цьому він додав, що зростання курсу гривні не пов'язане з припливом іноземних інвестицій, створенням нових робочих місць або розширенням обсягів високотехнологічного експорту, який передбачає контракти на 5-15 років і великі вливання валюти в країну.

Нагадаємо, на 26 вересня 2019 року офіційний курс гривні встановлений на рівні 24,12 грн/дол.

Як заявила представник Кабміну у парламенті Ірина Верещук, через зміцнення курсу національної валюти Державний бюджет недоотримує значні кошти і вже просів на 10%, утім, в Держбюджеті на наступний рік все одно закладається високий курс.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram