Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 17 листопада 2019 15:19
Ексклюзив: Економіка
34365

Експерт пояснив, за якої умови може відбутися нова хвиля еміграції

Експерт пояснив, за якої умови може відбутися нова хвиля еміграції

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Система пільг і соціальних виплат повинна бути прозорою і зрозумілою. І важливо при реформуванні цієї системи не нашкодити і не змусити українців думати, що держава знову їх обдурила, поставивши на шляху отримання пільг перепони для економії держбюджету. Таку думку в коментарі УНН висловив міжнародний економічний експерт, голова ГО "Національний інтерес України" Ігор Гарбарук.

"Аналізуючи перелік категорій населення, які підпадають під соціальні гарантії, і визначаючи, кому вони дійсно потрібні, в умовах, коли економіка країни не здатна згенерувати необхідні кошти для їх покриття, головне - це не піти за логікою уряду при нарахуванні субсидій. Це коли штучним чином, шляхом введення додаткових умов кількість людей, які отримують субсидії була скорочена практично у 2 рази. Якщо уряд і ВРУ все ж підуть цим шляхом і під виглядом "псевдозахисту" малозабезпечених сімей будуть вводити додаткові правила й обмеження, коли людей будуть змушувати доводити черговим держчиновникам свою бідність і неспроможність прожити без соціальних виплат - це логічно призведе до суттєвого зменшення одержувачів соціальних виплат, економії бюджету - якої вже так домагається уряд, а потім до ще більш різкого збільшення еміграції працездатних громадян із України. Вони зрозуміють, що держава їх в черговий раз обдурила, позбавила надії на соціальну підтримку і не може гарантувати всім категоріям громадян взятих на себе зобов'язань. Відповідно - вони будуть виїжджати не тільки самі, але і вивозити з країни свої сім'ї, дітей", - пояснив Гарбарук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2020 році експерти очікують нову хвилю трудової міграції

Експерт зазначив, що в таких умовах, в результаті, в Україні залишаться тільки бюджетники з мізерною зарплатою, на яку буде неможливо прожити і яка буде з'їдатися гіперінфляцією, і пенсіонери, які на свою пенсію не зможуть навіть купити медикаменти - відповідно, смертність буде різко зростати.

"Будь-яка система нарахування соціальних виплат повинна бути максимально простою, прозорою і зрозумілою. Чим більш складною і нагромадженою різними умовами вона буде - тим легше буде державі маніпулювати цим питанням і по факту обманювати своїх громадян, позбавляючи їх всілякого соціального захисту", - упевнений експерт.

Гарбарук нагадав, головний лікарський принцип: "Не нашкодь". Саме ним слід керуватися, проводячи реформи у соціальній сфері, а інакше можливий колапс системи і соціальний вибух.

"Відповідно, усі пропозиції КМУ і ВРУ з даного питання потрібно ретельно обговорювати з пулом профільних експертів, які мають не просто бажання, а багаторічний досвід у даній сфері. Категорично не можна проводити ці рішення через "скажений принтер" ВРУ і при прийнятті рішень дуже бажано використовувати відомий всім принцип: "сім разів відміряй, один - відріж", - зазначив економіст.

Також Гарбарук вважає, що при реформуванні сфери соцвиплат слід врахувати той факт, що мінімальна пенсія і зарплата, а також прожитковий мінімум повинні бути рівні.

"Наприклад, прожитковий мінімум не може бути у два раза нижче, ніж мінімальна зарплата, тому що за ці гроші реально вижити неможливо", - зазначив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд запланував ріст економіки України на 40% за 5 років

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому проект закону про верифікацію та моніторинг державних виплат.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram