Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
87765

МОН разом з Мінфіном шукає близько 20 млрд грн на підвищення зарплат освітянам

МОН разом з Мінфіном шукає близько 20 млрд грн на підвищення зарплат освітянам

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством фінансів шукає додаткові кошти на підвищення зарплат освітянам. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад в інтерв'ю кореспонденту УНН.

"Зараз, до ІІ читання, ми маємо спільно з Мінфіном, з Прем'єром, з народними депутатами зрозуміти, в якому обсязі ми можемо цю заробітну плату підвищити. Їх потрібно десь знайти, тому до ІІ читання будемо думати, з яких джерел доходів ми можемо ці кошти винайти, і як нам рухатись системно в бік підвищення заробітних плат. У нас є кілька варіантів, як підійти до цієї постанови", - зазначила міністр.

За її словами, згідно з підрахунками МОН, на підвищення зарплат наступного року необхідно близько 19 млрд грн, за підрахунками Міністерства фінансів, для цього знадобиться 45 млрд грн.

Наразі ж, як наголосила Новосад, у проекті бюджету, у межах тих граничних видатків, які були доведені Міністерству фінансів ще у серпні, обсяги видатків на заробітні плати вчителів залишились на рівні цього року з урахуванням індексації. У той же час, за законом, до 2023 року слід підвищити зарплату вчителям до 4 прожиткових мінімумів.

Нагадаємо, у липні поточного року уряд схвалив рішення про підвищення заробітних плат працівникам освітньої галузі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram