Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 30 березня 2020 00:44
Ексклюзив: Політика
35340

Експерт: дії нашого Кабміну нагадують казку про Алібабу і 40 розбійників

Експерт: дії нашого Кабміну нагадують казку про Алібабу і 40 розбійників

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Державний бюджет на 2020 рік і дії уряду нагадують спотворену казку про Алібабу і сорок розбійників, які тиняються у пошуках печери з незліченними скарбами. І говорити про економічний прорив не доводиться. Таку думку у коментарі УНН висловив міжнародний економічний експерт, голова ГО "Національний інтерес України" Ігор Гарбарук.

"Нам обіцяли казковий прорив у вигляді 40% зростання економіки. У результаті - жорстко обдурили. Взяли стару табличку від "папєрєдніків" і лише оновили деякі цифри. Якщо якесь мінімальне зростання в показниках і присутнє, то воно дуже близьке до наміченого показника інфляції. Очікування суспільства не знайшли свого втілення в бюджеті! Мало того, в бюджеті не знайшли відображення ті гучні заяви, які були озвучені урядом в прийнятій ВРУ їхній програмі дій. Якщо дивитися бюджет, то в ньому ніяк не відображені гучні заявки про 50 мільярдів інвестицій, які незрозуміло звідки і яким чином візьмуться, ні створення 1 мільйона робочих місць - для чого 100% необхідні розроблені спільні програми держави і бізнесу, з відповідним фінансуванням цих програм із держбюджету і, наприклад, зменшення податкового пресу для тих галузей, де ці робочі місця будуть створюватися. Дії нашого уряду це, скоріше, викривлена казка про Алібабу і сорок розбійників, які нишпорять у пошуках, де б чого отримати і знайти ту заповітну печеру, де зберігаються незліченні скарби. При цьому, самим нічого руками і головою не робити. Замість "подолання бідності" ми отримали чергову обіцянку-цяцянку, а... народ України псевдо-радість. Тобто: ні подолання, ні прориву не передбачається..." - оцінив експерт бюджет на наступний рік.

Гарбарук вважає, що бюджет України на наступний рік - це бюджет консервації бідності.

"Може потрібно просто Гончарука з Миловановим посадити на підніжний корм в 2100 грн прожиткового мінімуму, і нехай спробують прожити хоча б тиждень?.. А поруч з ними Коболєва, Вітренка, Смілянського та Кравцова за компанію, забравши у них мільйонні щомісячні зарплати. Як при запланованому зростанні ВВП у 3,7% можна реалізувати всі їхні передвиборні "обіцянки-цяцянки"?... Не 5%, не 7 і не 8%, а всього лише 3,7%, і то, яких може не бути, враховуючи стан економіки в цілому і прийдешню глобальну економічну кризу", - вважає експерт.

Гарбарук також нагадав, що ситуація з гральним бізнесом, видобутком бурштину, приватизацією досі не впорядкована. Крім того, навіть розпродаж земель не дасть хоч якогось відчутного, і що найголовніше - стійкого, зростання у довгостроковій перспективі.

"Необхідно створювати, а не розпродавати", - акцентував економіст.

Він зазначає, що зараз необхідно зосередиться на розвитку виробництва і залученні внутрішнього інвестиційного ресурсу.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада ухвалила Держбюджет-2020. У нього закладені видатки обсягом 1,195 трлн грн - зростання у порівнянні з 2019-м становить 65,7 млрд грн. На обслуговування держборгу піде 141,5 млрд грн. При цьому в Бюджеті-2020 до другого читання не збільшилися пенсії та зарплати.

"Слуги народу" планують вносити поправки до Бюджету-2020 вже в першому півріччі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram