Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
65220

У МКЧХ прокоментували новий закон Зеленського про доступ до затриманих осіб

У МКЧХ прокоментували новий закон Зеленського про доступ до затриманих осіб

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Закон Президента України Володимира Зеленського не вносить змін у роботі Міжнародного Комітету Червоного Хреста, але дає певні гарантії. Про це в коментарі УНН розповів речник делегації МКЧХ в Україні Олександр Власенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Червоний Хрест після "нормандського саміту" ще не отримав дозвіл відвідати утримуваних в ОРДЛО

"Поява такого документа, як наказ Президента… зокрема, ми маємо сьогодні доступ на території, підконтрольній Україні – ми маємо доступ до затриманих у зв’язку з конфліктом. Причому це ми маємо до всіх юрисдикцій, тому що є слідчі ізолятори СБУ, є у підпорядкуванні Міністерства юстиції. Але в принципі ми задоволені співробітництвом з усіма відомствами, тому що ми маємо доступ. Цей наказ просто, так би мовити, ще раз це підтверджує, тому ми можемо тільки вітати цей крок. Якихось дуже принципових речей він не змінює, але хто знає, як змінилась ситуація. Якщо такий наказ є, то це – гарантія, що нічого не зміниться", - сказав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 19 грудня Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України "Про попереднє ув’язнення“ щодо забезпечення безперешкодного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до осіб, взятих під варту", який Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року. 

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram