Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
196755

Смертельний коронавірус: в Україні з'явилися тест-системи власного виробництва

Смертельний коронавірус: в Україні з'явилися тест-системи власного виробництва

КИЇВ. 17 лютого. УНН. В Україні розробили та випробували тест-системи власного виробництва для виявлення нового смертельного коронавірусу з Китаю - цих систем вистачить на 500 осіб. Про це кореспонденту УНН сказав науковий директор молекулярно-генетичної лабораторії Diagen, науковий співробітник Інституту геронтології НАМН Олександр Коляда.

"Наразі (тест-системи - ред.) вже готові... У нас є 10 тест-систем на 50 визначень, тобто на 500 осіб, нашої розробки", - сказав співрозмовник УНН.

Він також запевнив, що тести "пройшли всі ті ж випробування, які проходять усі інші тести подібного роду".

За словами наукового директора, зараз системи перебувають в лабораторії, яка готова надати розробку зацікавленим сторонам. На питання про те, чи надходили пропозиції від таких, Коляда відповів, що "вони знають про таку можливість, але поки, мабуть, необхідності не виникло".

"Ми готові виконувати дослідження самі на коронавірус у нашій лабораторії, і, якщо хтось захоче у своїй лабораторії проводити, тоді ми можемо продавати... Вартість тест-систем - 5 тис. грн на 50 осіб. Це десь у 4-5 разів дешевше, ніж німецькі", - розповів він.

За словами співрозмовника, якщо виникне необхідність, лабораторія може виготовити більшу кількість тест-систем.

Як повідомляв УНН, уряд України планує евакуювати українців з материкового Китаю цього тижня. Зокрема, для ізоляції евакуйованих з Китаю українців готується 4 об'єкти.

Джерело: УНН