Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Суспільство
68640

Психолог розповіла, як вплине легалізація грального бізнесу на зростання кількості ігроманів

Психолог розповіла, як вплине легалізація грального бізнесу на зростання кількості ігроманів

КИЇВ. 14 липня. УНН. Легалізація грального бізнесу в Україні, з огляду на нестабільну економічну та соціальну ситуацію, створює умови для формування та розвитку залежної поведінки. Про це журналісту УНН розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, адіктолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

"Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створюють умови для формування і розвитку адиктивної поведінки (англ. Addiction - залежність, згубна звичка) - форма девіантної поведінки, яка виражається в прагненні піти з реальності за допомогою зміни свого психічного стану. Бажання зіграти може бути викликано не тільки прагненням розважитися, а й спробою поправити своє фінансове становище, уникнути психотравмуючої, стресової ситуації або, хоча б на деякий час послабити її", - сказала Бугайова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Увійти в гральні заклади можна буде тільки з паспортом і після низки перевірок - Арахамія

За її словами, пандемія COVID-19 негативно позначилася на соціальному та економічному становищі людей. Хтось втратив роботу, хтось був змушений закрити свій бізнес, хтось втратив близьких, у когось розпалася сім'я, у когось виникли серйозні проблеми зі здоров'ям, вирішити які через нестачу фінансів і інших об'єктивних причин немає можливості. Азартна гра на деякий час дозволяє забути про ті складні або нерозв'язні проблеми, які виникли у людини, але це полегшення тимчасове, а гроші, витрачені на гру, можуть тільки погіршити ситуацію.

"Людина, що знаходиться в стані стресу, з більшою ймовірністю зупиниться біля ігрового автомата або зайде в казино, ніж якби йому для цього необхідно було їхати за місто в спеціально відведену зону для ігор. Отримавши задоволення і полегшення від гри, людина прагне знову їх випробувати. Формування залежності поступово призводить до того, що аддикт втрачає мотивацію до всіх інших видів діяльності, крім ігрової", - розповіла Бугайова.

Вона зазначає, що головною стає гра, яка, в підсумку виявляється для залежної людини важливішою за сім'ю, друзів, роботу. Найчастіше аддикт втрачає роботу, відносини з близькими і друзями псуються, через борги він може позбутися житла, а прагнення знайти гроші для гри, призводить до того, що лудоман втягується в кримінальну активність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арахамія розповів, як буде працювати реєстр ігроманів

"У багатьох зарубіжних країнах, де офіційно дозволено гральний бізнес, гральні зони, винесені за межі населених пунктів і це правильно, оскільки доступність ігрових автоматів і гральних закладів уможливить спонтанну, імпульсивну гру у звичайних перехожих, в тому числі і підлітків, а це неприпустимо", - розповіла Бугайова.

Вона наголосила, що з огляду на наявний досвід розвинених країн, при легалізації грального бізнесу, найбільш правильним буде локалізація ігрових зон, контроль за ними і жорстке регулювання діяльності грального бізнесу з боку держави.

Нагадаємо, Рада схвалила легалізацію грального бізнесу в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram