Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
39840

Експерт американського центру CDC розповів про унікальність ІФА-тестів українського виробництва

Експерт американського центру CDC розповів про унікальність ІФА-тестів українського виробництва

Михайло Фаворов

КИЇВ. 22 липня. УНН. В Україні були розроблені ІФА-тести на виявлення антитіл до COVID-19. На той час наша країна стала лише п'ятою у світі, яка представила таку розробку на ринку. Згодом ці тести були визнані одними із найкращих та найточніших. Про їхню унікальність та у чому вона полягає в інтерв'ю УНН розповів провідний епідеміолог, інфекціоніст, доктор медичних наук, експерт Центру з контролю та профілактики захворюваності CDC (Атланта, США) Михайло Фаворов.

"Дійсно, в Україні при величезних зусиллях був зроблений дуже хороший тест. Він унікальний тим, що з самого початку, на відміну від більшості інших тестів, був обраний правильний білок, який дозволяє правильно визначати антитіла до вірусу. Це неструктурний білок... РНК, як я в кріслі сиджу, так і РНК також лежить у цьому білку. Тому він найголовніший у цьому вірусі, тому антитіла за ним і полюють, тому відповідь на них найінформативніша. Це перше", - розповів експерт.

За його словами, по-друге, як згодом виявилося, що саме цей білок створює можливість третинним антитілам його визначити.

"Цей білок виявився (коли його наші колеги в Україні зробили)... він скрутився в кульку. Можете собі уявити: цей білок копіює сам себе, як маленький вірус, у ньому тільки немає нуклеїнової кислоти. Таким чином, він робить що? Він створює можливість третинним антитілам його визначити, а третинні антитіла - це як гра на скрипці Паганіні у нашому молекулярно-біологічному, імунологічному світі. Тому що отримати третинні антитіла дуже важко. Ось чому тест такий хороший", - уточнив Фаворов.

Мова про ІФА-тести від української компанії "Діапроф-Мед". Раніше Фаворов також інформував про те, що тести цього виробника почали процедуру проходження реєстрації у США.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram