Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
28875

Відсоток охоплення ІФА-тестами військових ще менший, ніж лікарів: 2,3%

Відсоток охоплення ІФА-тестами військових ще менший, ніж лікарів: 2,3%

КИЇВ. 17 серпня. УНН. ІФА-тестування на виявлення антитіл до коронавірусу пройшли 5 тис. 745 військовослужбовців ЗСУ. Про це УНН розповіли у командуванні Медичних сил Збройних сил України.

"У лабораторних підрозділах закладів охорони здоров’я у системі Міністерства оборони України всього пройшли ІФА-тестування на виявлення антитіл до коронавірусу 5745 військовослужбовців Збройних сил України", — розповіли у командуванні Медичних сил ЗСУ.

Там додали, що антитіла IgG виявлено у 132 військовослужбовців, антитіла IgM – у 67.

"Кількість військовослужбовців ЗСУ, які пройшли тестування, становить 2,3%", - повідомили військові медики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігнорування ІФА-скринінгу та неізолювання контактних осіб: епідеміолог назвала чинники росту захворюванності на COVID-19.

Як вже повідомлялося в УНН, ще 21 травня МОЗ оновило стандарти медичної допомоги при COVID-19, передбачивши обов’язкове ІФА-тестування, зокрема, для лікарів з метою їх захисту. Окремою категорією громадян, що підлягає системному ІФА-скринінгу, згідно наказу МОЗ, визначені поліцейські, військові і прикордонники.

Проте, на практиці показники охоплення тестами зазначених груп ризику й досі залишаються дуже низькими.

Наприклад, в Івано-Франківській області ІФА-тестуванням на COVID-19 охопили всього 16% медиків, у Київській області - 10%, у Луганській - 4%.

Депутати вже заявили, що хочуть посилити відповідальність за ігнорування наказу МОЗ про обов'язкове ІФА-тестування.

А нардеп Ірина Верещук, своєю чергою, наголосила на прямий відповідальності головного санлікаря України Віктора Ляшка за низькі показники ІФА-скринінгу серед медиків, зокрема.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram