Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
41310

Гетманцев: у системі податкового законодавства треба реформувати три напрями

Гетманцев: у системі податкового законодавства треба реформувати три напрями

КИЇВ. 28 вересня. УНН. У системі податкового законодавства в Україні потребують реформування: оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб; рента та екологічний податок, місцеві податки. Про це розповів в інтерв'ю УНН голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Я вважаю, що у нас в системі податкового законодавства (саме законодавства, а не правозастосування) не так багато проблем. Є три напрями, які треба дійсно реформувати, системно змінювати. Це оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб. Ми повинні наблизити об’єкт, тобто дохід, до різниці між витратами та доходами, розширити випадки застосування податкової знижки, розширити інститут декларування і частково запровадити податок на виведений капітал”, - наголосив Гетманцев.

Він поділився, що мріє про об'єднання єдиного соціального внеску, військового збору та ПДФО з одночасним зменшенням навантаження на фонд оплати праці.

“Другий напрям це реформування ренти та екологічного податку. Третє - це місцеві податки. Якщо з податками на землю у нас все більш-менш нормально, то з податками на нерухоме майно у нас зараз середньовіччя. Ми за метрами оподатковуємо нерухомість. Треба робити, як у розвинутих країнах, – оподатковують вартість. Уже в Фонді держмайна є відповідна база. І треба попрацювати з різними місцевими зборами”, - додав Гетманцев.

Нагадаємо, за інформацією міністра фінансів Сергія Марченка, Мінфін не планує підвищувати податки для фізичних осіб-підприємців, проте має інші джерела для наповнення дохідної частини бюджету.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram