Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
30360

Механізмів боротьби з незаконними забудовами немає - ДАБІ

Механізмів боротьби з незаконними забудовами немає - ДАБІ

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Ефективних механізмів для боротьби з незаконною забудовою немає, тому що законодавство прописано в інтересах забудовника, а видача їм ділянок землі лежить в площині політичної волі депутатів міської ради, розповів УНН голова одеської ДАБІ Олександр Авдєєв.

"Ми, звичайно ж, вживаємо всіх заходів, щоб виходити все одно на перевірки і складати акти з фіксацією порушень, але дієвих швидких механізмів все менше, а запит суспільства на них зростає", - розповів він.

Олександр Авдєєв так само прокоментував проблему тимчасового мораторію на вчинення перевірок на період реформування ДАБІ, що дає забудовникам час і можливість продовжувати будівництво без якого б то не було контролю.

"Так, житловий комплекс "Граф" на Азарова продовжує рости, користуючись мораторієм на перевірки. Але ми зафіксували всі порушення, і будемо домагатися адекватного покарання. Фізично протистояти будівництву ми не можемо, хоча була ідея використовувати в таких випадках "Муніципальну варту". В даному випадку, ми сподіваємося на припинення мораторію і активну роботу правоохоронних органів", - розповів він.

Тому потенційним інвесторам у нерухомість Олександр Авдєєв рекомендує при покупці житла в першу чергу звертати увагу на репутацію забудовника.

"Для цього ми і створили карту будівництв в Одесі. Там ми чітко даємо інформацію про наявність документів. Перш ніж купувати житло будь-який одесит повинен поцікавитися пакетом документів. Як можна купувати повітря?", - дивується він.

На питання про те, чому Одеська міськрада продовжує видавати земельні ділянки забудовникам з суперечливою репутацією, глава ДАБІ відповів, що, наприклад, видача землі відомому литовському забудовнику "Ханнер", якому належать проблемні забудови "Граф", "Граф біля моря" і "Граф на Катеринінській", лежить виключно в площині політичної волі депутатів Одеської міськради.

"Якщо ви подивитеся трансляцію сесій міськради, то завжди це відбувається не просто і не без гарячих обговорень з приводу саме цього забудовника. Це питання політичної волі депутатів. Ми, чиновники, керуємося законами і зобов'язані враховувати прийняті рішення депутатів", - підсумував він.

Нагадаємо, під час останньої сесії Одеська міська рада під головуванням діючого мера Геннадія Труханова прийняла рішення про передачу чергової земельної ділянки компанії литовського забудовника Гердаса Дубріцкаса.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram