Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
44550

У ЦГЗ розповіли про нові "ковід"-тести на антиген: розроблять нацрекомендації із застосування

У ЦГЗ розповіли про нові "ковід"-тести на антиген: розроблять нацрекомендації із застосування

Ігор Кузін

КИЇВ. 1 жовтня. УНН. Українська компанія "Діапроф-Мед" розробила нові ІФА-тест-системи на антиген у крові, які виявляють "ковід" у пацієнтів на ранніх стадіях зараження. Про розробку та перспективи її використання в Україні УНН розповів в.о. генерального директора ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України" Ігор Кузін.

"У нас з ними ("Діапроф-Мед" - ред.) підписаний меморандум про співпрацю, і ми працюємо над верифікацією (тест-систем на виявлення антигену - ред.)", - сказав він.

За словами Кузіна, попередні отримані результати - обнадійливі і вказують на те, що нові тести будуть рекомендовані до застосування.

"Для них (нових тест-систем на антиген - ред.) має бути чітко виписана група, для якої вони будуть підходити найбільше. Бо у них є така специфічність, що вони виявляють інфекцію на дуже ранніх стадіях і зазвичай вони застосовуються для обстеження або перед госпіталізацією, або для розслідування спалахів серед контактних. Тобто там є специфічність по застосуванню саме серед визначених груп. І після того, як ми завершимо процес верифікації, - скоріш за все, ми сформуємо вже національні рекомендації по тому, де їх найбільш доцільно використовувати", - зазначив він.

В.о. генерального директора ЦГЗ МОЗ додав, що тест-системи на антиген не будуть рекомендувати використовувати на пізніх стадіях хвороби.

"Вони більше працюють для більш ранньої фази інфікування", - пояснив експерт.

Кузін стверджує, що вже зараз результати лабораторного дослідження показують дуже високу ефективність тест-систем на антиген від компанії "Діапроф-Мед".

"...тому у нас дуже такі оптимістичні настрої", - сказав він.

Новий діагностичний набір на визначення антигену є зручним, і його можна використовувати навіть у районній лабораторії.

"Це метод ІФА, і потужність держави проводити ІФА - набагато вища, аніж ПЛР. І майже кожна лікарня зараз оснащена таким приладдям. Тобто це дозволить його використовувати у максимально широких масштабах. Крім того, він доволі швидкий – результати можна отримати за 2,5-4 години. І він з дуже великою пропускною здатністю", - пояснив Кузін.

Тест-системи на антиген можуть замінити дороговартісне ПЛР-тестування, вирішивши проблему із помилковими результатами діагностики.

"ПЛР-дослідження є високотехнологічним, і коли поступає велика кількість зразків або недостатня кваліфікація лабораторного персоналу, або коли виникають інші проблеми (інколи всередині лабораторії або якесь приладдя лабораторне - воно містить на собі часточки РНК вірусу), то такі лабораторії можуть видавати хибно-позитивні результати. Тобто людина, яка не хворіє шляхом внутрішньолабораторного інфікування, умовно такого зразка - може отримувати хибно-позитивний результат. Ці нові тести не мають такої проблеми", - зауважив Кузін.

Нагадаємо, тест-системи на виявлення СOVID-19-антигену у крові відомий епідеміолог Михайло Фаворов називає "фантастикою", оскільки всі існуючи тести "з пробою із носа" страждають несистемною помилкою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram