Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
57855

COVID-19: Ляшко розповів про переваги тестування на виявлення антигену

COVID-19: Ляшко розповів про переваги тестування на виявлення антигену

Віктор Ляшко

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. В Україні зовсім скоро стане доступним для населення новий вид тестування на "ковід" - на виявлення антигену. Відповідні тест-системи, зокрема, розроблені і в Україні. Такий вид дослідження дозволить розвантажити ПЦР-лабораторії та забезпечити більш широке охоплення хворих діагностикою. Про це у коментарі УНН розповів головний санлікар України Віктор Ляшко.

"Тести на визначення антигену будуть закуповуватися не лише з-за кордону, є можливість закупівлі від національного виробника, який наразі проходить сертифікацію. І вже найближчим часом зможемо використовувати саме тести на антиген. Це значно розширить можливості охоплення тестуванням, так як дозволить проводити тестування, результати якого фактично прирівнюються до методу ПЛР, але значно швидші - всього за 15-30 хв на рівні сімейного лікаря, мобільних бригад. Це дозволить скоротити черги на лабораторну діагностику та прискорити діагностування.

Наказом МОЗ №2122 було визначено коло осіб, яким буде проводитись тестування на антиген. Зокрема це людям з ознаками ГРВІ та підозрою на "ковід", контактним особам, у яких з'явилися ознаки респіраторного захворювання та в якості попереднього скринінгового обстеження", - сказав він.

Нагадаємо, що українські тести на антиген планують запустити у промислове виробництво за два тижні. Їх розробили вчені вітчизняної компанії "Діапроф-Мед".

Також нагадаємо, що уряд нещодавно спростив умови закупівлі нових антигенних тестів. Тож лікарні та лабораторії зможуть закуповувати їх досить швидко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram