Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
37890

"Антигенні" тест-системи на основі методу ІФА чутливіші та точніші за експрес-тести на "ковід" - ЦГЗ

"Антигенні" тест-системи на основі методу ІФА чутливіші та точніші за експрес-тести на "ковід" - ЦГЗ

Ігор Кузін

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Тестування на виявлення "ковіду" методом ПЛР сьогодні має низку недоліків, серед яких похибки досліджень, їх висока вартість і тривалий час очікування результатів. Усі ці проблеми може вирішити тест-система на виявлення антигену "ковіду", яку розробили українські вчені. Про результати випробувань нових антигенних тестів УНН розповів в.о. генерального директора ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України" Ігор Кузін.

"Ми шукаємо альтернативні шляхи підвищення кількості досліджень, охоплення населення тестуванням, зокрема, уже декілька разів піднімалося питання про застосування методу ІФА. Цей метод є відносно старим, ще з 80-х років він застосовується у клінічній медицині. Дуже багато людей у країні вміє його застосовувати, маємо багато приладів для цього. Тому він дуже привабливий з точки зору масштабування або використання його саме для діагностики COVID-19", - каже Кузін.

За його словами, зараз на світовому ринку все більше і більше з'являється тестів на визначення антигену "ковіду".

"Зараз на світовому ринку все більше і більше з'являється тестів на визначення антигену. Вони більш ранні, аніж ПЛР, інколи точніші, аніж ПЛР, вони, безумовно, простіші. І до нас звернулася компанія "Діапроф-Мед", яка є розробником тестів ІФА, які працюють з антигеном. У рамках меморандуму, який підписаний із Центром громадського здоров'я та компанією "Діапроф-Мед" – ми досліджували ефективність цих тестів - на основі дослідного зразку, який вони нам надали, на рівні референс-лабораторій", - повідомив він.

Кузін розповів, що у ході досліджень вони переконалися в ефективності даного методу тестування. Такі тест-системи дозволять охопити "ковід"-дослідженнями значну кількість населення, каже експерт.

"Ми переконалися у тому, що змив із носоглотки – тобто звичайний змив, який ми беремо так само, як і при дослідженні і при ПЛР – він дуже добре працює в умовах ІФА. Це дуже добрий знак, бо ми зможемо потенційно масштабувати такий хід дослідження на прилади ІФА, і це дозволить максимально широко покрити країну таким методом дослідження. Друге, що ми з'ясували – чутливість є вищою, аніж у швидких тестів. Те, що ми бачимо і навіть у порівнянні з тими ж швидкими тестами на визначення антигену, які ми отримали, метод ІФА є більш чутливим, аніж швидкі тести, і це також дуже добре", - зазначив керівник Центру.

Ігор Кузін наголосив, що польове дослідження антигенних тест-систем на основі ІФА-методу від компанії "Діапроф-Мед" ЦГЗ МОЗ проводять на рівні Києва та Чернігівської області.

І згодом МОЗ буде сформований конкретний алгоритм застосування в Україні цих нових тест-систем.

Нагадаємо, українські тести на антиген, розроблені вітчизняною компанією "Діапроф-Мед" планують запустити у промислове виробництво за два тижні

Раніше УНН писав, що уряд спростив умови закупівлі нових антигенних тестів. Тож лікарні та лабораторії зможуть закуповувати їх досить швидко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram