Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
24825

Голова податкового комітету виступив проти ініціативи уряду підвищити акциз на алкоголь

Голова податкового комітету виступив проти ініціативи уряду підвищити акциз на алкоголь

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Передбачене проектом бюджету на 2021 рік підвищення акцизів на алкогольну продукцію і пиво доцільне лише після виведення ринку алкоголю з "тіні". Про це в коментарі УНН заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіст прогнозує наслідки підвищення алкогольного акцизу

"Підвищення акцизів на алкоголь не принесе додаткові доходи в бюджет сьогодні, адже при перебуванні 50% ринку в "тіні" відбудеться лише перетікання коштів. Для початку слід вивести ринок "в білу". А ось потім підвищувати податки", - заявив Гетманцев.

За словами народного депутата, ініційований Кабінетом міністрів законопроект в частині зміни податків на алкогольну продукцію і пиво не буде введений у дію з 1 січня наступного року і буде ще обговорюватися комітетом.

Нагадаємо, що частка нелегального ринку алкогольної продукції продовжує зростати, а чергове підвищення ставок акцизного податку буде сприяти розвитку цієї негативної тенденції. Так, за оцінками Державної служби статистики України, вже понад 50% обсягу міцного алкоголю на ринку є нелегальним. Таким чином, наміри КМУ підвищити акциз на алкогольну продукцію крім експертів алкогольного ринку розкритикували в Європейській бізнес асоціації.

Як писав УНН раніше, до ТОП-5 надійних українських виробників якісного алкоголю належать лікеро-горілчані компанії, як: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Prime", "Житник") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram