Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
33435

Небезпечні тенденції: експерт розповів, як коронавірус вплинув на тінізацію ринку алкоголю

Небезпечні тенденції: експерт розповів, як коронавірус вплинув на тінізацію ринку алкоголю

Максим Несміянов

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Попит на алкоголь за час пандемії коронавірусу зріс. Але поряд зі збільшенням продажів алкогольної продукції надійних офіційних виробників, зросла і частка тіньового алкоринку. Про це УНН розповів виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несміянов.

"У великих містах люди однозначно пити стали більше - вільного часу стало більше під час жорсткого карантину. Та й зараз багато хто пішов працювати дистанційно, хтось взагалі втратив роботу, а вільний час треба чимось зайняти. Тобто алкоголь однозначно у продажах виріс, але однозначно і тіньовий ринок виріс у рази", - розповів Несміянов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення акцизу на алкоголь призводить до фальсифікату на столі у споживача - економіст

Причини цього експерт бачить у падінні доходів населення. Як наслідок, офіційний алкогольний бізнес втрачає свої доходи, а тіньовий ринок - розростається.

"Купуючи алкоголь у "наливайці" важливо розуміти, що, якщо ви не отруїлися, - це ще не говорить про якість продукту. Або про те, що продукт офіційно зроблений. Пощастило - не отруїлися, не пощастило - сурогат, а від нього, нагадую, вмирають і зір втрачають. Вибір за вами. На місцях - взагалі морок твориться, а зараз ще був сезон весіль, і люди просто купують 10-літрові баклажки нелегального алкоголю", - розповів він.

Боротися із цими небезпечними тенденціями споживачі намагаються власними силами, адже, за словами Несміянова, розраховувати у цьому питанні на правоохоронні органи не доводиться.

"Йде збільшення ринку фальсифікату. І вони так прижилися... Ми проводили рейди, і там вони просто не продають чужим. Молочні магазини продають алкоголь, уявляєте? "Наливайка" під виглядом кефіру і молока. Вони наліво і направо не розпорошуються, свій привів свого - все, ти у довірі і можеш купити алкоголь. Ось такі секти і клуби інтересів будують. Бояться, що їх можуть закрити і розробляють свої схеми. Знову ж, якби правоохоронці хотіли - вони б це все давно прикрили", - упевнений він.

Експерт радить у жодному разі не ставати покупцем подібних неблагонадійних "закладів", а купувати алкоголь у супермаркетах і спеціалізованих магазинах - у надійних і відомих виробників, які дорожать своєю репутацією.

"Той, хто турбується про своє здоров'я - йде до супермаркету. Там дорожче не тому, що багато заробляють офіційні виробники, а тому, що роблять це легально і стежать за якістю", - підсумував Несміянов.

Як писав УНН, до ТОП-5 надійних українських виробників якісного алкоголю відносяться такі лікеро-горілчані компанії, як: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Prime", "Житник") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram