Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
43410

Ляшко розповів про унікальність українського кандидата у вакцини від COVID-19

Ляшко розповів про унікальність українського кандидата у вакцини від COVID-19

Віктор Ляшко

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Українські вчені для розробки унікального кандидата у вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 використали білок, який до цього ніхто із закордонних науковців не використовував. Про це УНН розповів заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Український кандидат у вакцини від COVID-19 використовує білок, який не використовувався до цього. Розробники використовують білок вірусу, який не використовувався раніше у розробках. Вакцина буде рекомбінантна та схожа на ту вакцину, яка, наприклад, сьогодні зареєстрована проти гепатиту В, якщо вона пройде доклініку, клініку і реєстрацію, і всі експерти оцінять", - зазначив він.

На думку Ляшка, будь-яка ініціатива викликає у суспільства хвилю обговорень і "хайпу", але замість "критикувати" – краще "долучатись", підтримувати і допомагати починанням науковців, адже "вакансій для цього вистачає".

"У нас, як і скрізь, "хайпу" багато біля будь-чого. Тому питання і прохання - довіряти коментарям офіційних джерел, людей, які сьогодні долучені до ліквідації наслідків епідемії коронавірусної хвороби. Експертів велика кількість, порадників теж – і вакансій велика кількість. Якщо ви бачите можливість і відчуваєте у собі сили – ми раді вітати вас у нашій команді. Я думаю, у академії меднаук і в академії наук така ж сама ситуація", - підсумував він.

Нагадаємо, відомі українські науковці звернулися до політиків з вимогою припинити поширення неправдивої інформації та спекуляцій навколо розробки вітчизняної вакцини проти COVID-19 групою вчених компанії "Діапроф-Мед".

Як писав УНН, за словами глави МОЗ Максима Степанова, українська вакцина від коронавірусу може з'явитися вже через рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram