Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
54015

Алкогольну підробку можна виявити за допомогою смартфону

Алкогольну підробку можна виявити за допомогою смартфону

Ілля Несходовський

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Розростання тіньового ринку алкоголю не лише шкодить державному бюджету та офіційним виробникам якісної алкогольної продукції, але й становить небезпеку для здоров’я споживача. Експерт з питань податків Ілля Несходовський розповів УНН, як за допомогою смартфону можна відрізнити справжній алкоголь від підробки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова податкового комітету виступив проти ініціативи уряду підвищити акциз на алкоголь.

"Саме за допомогою QR-коду, розміщеного на акцизній марці пляшки, споживач може виявити підробку, скориставшись телефоном. Головне – мати на смартфоні додаток, який зчитує QR-коди. Коли ви зіскановуєте його телефоном — вас переводить на вебресурс для миттєвої перевірки марки. Тобто буквально за кілька секунд ви можете отримати інформацію про суб’єкт господарювання, який отримав марку акцизного податку", - розповів експерт.

Зіставлення інформації з QR-коду та штрих-коду акцизної марки є надійним способом перевірки оригінальності алкогольної продукції та уникнення підробок.

"Якщо такої інформації немає – це є 100% свідченням того, що алкоголь підробний, акцизна марка є підробною й алкоголь нелегальний. Якщо акцизна марка є, то, відповідно, ви бачите, яка юридична особа її отримала", - розповів Несходовський.

Нагадаємо, за даними Держстатистики, українці надають перевагу вітчизняним виробникам алкоголю.

Як писав УНН раніше, до ТОП-5 надійних українських виробників якісного алкоголю належать такі лікеро-горілчані компанії, як: "Баядера — Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Prime", "Житник") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram