Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
63765

Українські тест-системи ІФА на антиген коронавірусу унікальні – експерт ЦГЗ

Українські тест-системи ІФА на антиген коронавірусу унікальні – експерт ЦГЗ

КИЇВ. 3 листопада. УНН. Розроблені українськими вченими тест-системи ІФА на антиген коронавірусу SARS-CoV-2, які вже пройшли сертифікацію у Міністерстві охорони здоров’я, унікальні. Про це УНН розповів завідувач відділу організації лабораторної роботи ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Тарас Остапчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тести на антиген до COVID-19 у 10 разів дешевші, ніж ПЛР, але мають низку переваг — Фаворов.

"Українська компанія зі своїми тест-системами – вони проводять дослідження зразків на антиген, але методом ІФА. На ринку є багато скринінгових тестів, не методом ІФА, а зчитувальним методом – рідери – зміна кольору, а методом ІФА – це унікальна розробка вчених нашої країни", - зазначив експерт.

Головною перевагою, за словами Тараса Остапчука, вітчизняних тест-систем на антиген методом ІФА є його висока клінічна інформативність.

"Перевага у тому, що щоб виявляти і антитіла, і антигени - потрібен один зразок. Щоб ви розуміли собі, як це відбувається: є тест-система, яка у себе включає певний показник, який досліджується. І якщо в одну тест-систему внесено два показники – антигени і антитіла, а ще якщо у майбутньому антитіла будуть розбиті по імуноглобулінах, то це дасть можливість внести один зразок, а на виході отримати розбивку по імуноглобулінах і визначення антигену", - розповів він.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що українські "ковід"-тести на антиген успішно пройшли сертифікацію МОЗ і вже запроваджуються в Україні.

Українські "антигенні" тести методом ІФА для діагностики COVID-19 розробила група вчених вітчизняної компанії "Діапроф-Мед". У МОЗ сподіваються за допомогою українських "антигенних" тестів охопити якомога більшу кількість населення тестуванням на коронавірус.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram