Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
32325

Епідеміолог пояснила, чому результати масового скринінгу на антиген цікавлять науковців

Епідеміолог пояснила, чому результати масового скринінгу на антиген цікавлять науковців

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Масовий скринінг населення на антиген важливий з наукової точки зору. Його результати будуть дуже цікаві для науковців і епідеміологів. Це дасть змогу зробити важливі висновки про розповсюдженість коронавірусної хвороби. Таку думку висловила у коментарі УНН епідеміолог Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України Людмила Даниленко.

"Що стосується скринінгу масового саме на антиген – його результати будуть дуже цікаві для науковців і епідеміологів. Хоч це й затратно, але з наукової точки зору – доцільно. Це дасть змогу зробити висновки про розповсюдженість", - зазначила вона.

Епідеміолог вважає, що сам масовий скринінг також важливий для відсіву хворих на COVID-19 від здорових.

"Головне, щоб після цього були практичні реалізації. Наприклад, ми виявили до початку симптомів – і далі обов’язково мають бути решта епідеміологічних заходів – самоізоляція контактних осіб, обстеження контактних, у такому скринінгу ж сенс", - розповіла лікарка.

На її думку, розповсюдження коронавірусу можна сповільнити лише комплексом дій: масовим скринінгом і суворими протиепідемічними заходами.

"Тут лише комплекс – скринінг і суворі епідемічні заходи щодо виявлених джерел інфекції і їх контактних осіб", - наголосила епідеміолог.

Зазначимо, що МОЗ найближчим часом сподівається зменшити черги на "ковідне" тестування за допомогою українських ІФА-тестів на антиген. У міністерстві вважають, що українські "антигенні" ІФА-тест-системи зможуть стати альтернативою складному і дороговартісному ПЛР-тестуванню. Крім того, вітчизняні тести значно чутливіші та точніші, ніж експрес-тести на антиген.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді підтримали використання вітчизняних ІФА-тестів на антиген для масового скринінгу населення. Серед переваг їх використання - низька вартість для бюджету за рахунок внутрішнього виробництва та незалежність України від імпорту тест-систем.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram