Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
27090

Експерт розповів, як в Україні можна збільшити кількість тестувань на COVID-19

Експерт розповів, як в Україні можна збільшити кількість тестувань на COVID-19

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Кількість тестів на COVID-19 в Україні є найменшою в Європі. Закупівля вітчизняних тестів на антиген допоможе збільшити кількість тестувань в країні на добу. А також зменшить фінансове навантаження на МОЗ і пересічних громадян, які переплачують за ПЛР-тестування. Про це УНН розповів політичний експерт Андрій Смолій.

"Те ж саме ПЛР-тестування є довгим, неефективним і дороговартісним. І виходом з цього може бути закупівля вітчизняних систем тестування на антиген. Це допомогло б і збільшити кількість тестів у нашій країні хоча б до 100 тисяч на добу, і зменшити навантаження фінансове на МОЗ і пересічних громадян, які так само переплачують, на противагу тим системам, які могли коштувати дешевше", - впевнений Смолій.

Він вважає, що єдиною стратегію збільшення тестувань в Україні є застосування протоколів європейських країн, які все частіше переходять на використання саме "антигенних" тестів.

"Без реальних інноваційних підходів, які застосовують зараз європейські країни, ми не зможемо вийти на реальну високу кількість тестувань у нашій державі, тобто велика кількість людей не буде протестована і таким чином ми будемо спостерігати за нереальною статистикою. Тому що та статистика, яка є на сьогодні, вона, на думку медиків, є заниженою у два, а то і три рази", - наголосив Смолій.

Нагадаємо, Естонія за прикладом багатьох європейських країн, масово проводить "антигенні" тестування у лікарнях, тюрмах і будинках для людей похилого віку у якості альтернативи ПЛР-тестуванню.

В Україні як альтернативу ПЛР-тестуванню планують використовувати сертифіковані "антигенні" ІФА-тести українських вчених "Діапроф-Мед".

На відміну від складного та дороговартісного ПЛР-тестування, українські ІФА-тести на антиген можна здійснювати у будь-якій лікарні.

Нагадаємо, що у ЦГЗ МОЗ вітчизняні тест-системи на антиген методом ІФА вважають значно точнішими та чутливішими за експрес-тести на антиген.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram