Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
28470

Експерт розповів, хто хоче взяти під ручний контроль прибуткові авіаційні підприємства України

Експерт розповів, хто хоче взяти під ручний контроль прибуткові авіаційні підприємства України

Гліб Канєвський

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Віце-прем'єр-міністр Олег Уруський хоче взяти під ручний контроль прибуткові авіаційні підприємства. При тому, що його заступник Віталій Немілостівий має прямий конфлікт інтересів: задекларовані ним фірми отримують гроші за надані послуги від цих авіаційних підприємств. Про це УНН розповів голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

"Уруський одну стратегію (яку розробило Міністерство економіки) - заблокував, а свою стратегію, станом на листопад 2020 року, не запропонував... То виходить так, що він просто хоче взяти під контроль авіаційні грошовиті підприємства, і управляти ними у ручному режимі", - розповів він.

Але основна проблема, на думку Канєвського, полягає у тому, що заступник міністра із питань стратегічних галузей промисловості - Віталій Немілостівий - має прямий конфлікт інтересів, пов'язаний із цими підприємствами.

"Головне, що ще і заступник Уруського – пан Немілостівий – має прямий конфлікт інтересів. Тому що його фірми, які ним задекларовані, є контрагентами. Тобто отримують гроші за надані послуги від цих авіаційних підприємств, від ФЕД, яке знаходиться у Харкові. Тобто виходить, що Уруський буде управляти тими авіаційними підприємствами, на яких Немілостівий заробляє гроші", - зазначив він.

Також Канєвський не розуміє, яким чином віце-прем'єр Уруський планує взяти під свій контроль низку підприємств, якщо Мінстратегпром має все ще неукомплектований кадровий склад, а робота відомства й досі не налагоджена.

"Як Уруський взагалі восени 2020 року хотів брати собі в управління ДП "Антонов" та ще 5 інших авіаційних заводів, якщо на той час склад міністерства був 5 осіб! Це безпосередньо Уруський, секретар, заступник. Станом на листопад, у них досі немає свого вебсайту, досі немає свого приміщення, тільки наповнюється штат", - зазначив експерт.

Нагадаємо, експерти вважають, що віце-прем'єр-міністр Олег Уруський хоче отримати контроль над ДП "Антонов", щоб перерозподілити прибутки підприємства.

Саме тому, за словами військового експерта Олега Жданова, "кишенькові" асоціації авіабудівної сфери Уруського звернулися до Президента Зеленського із проханням передати ДП "Антонов" з-під управління концерну "Укроборонпром" в управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram