Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
24060

Епідеміолог пояснив, чому експрес-тести на COVID-19 програють ІФА-тестам

Епідеміолог пояснив, чому експрес-тести на COVID-19 програють ІФА-тестам

Михайло Фаворов

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Тестування на антиген коронавірусу SARS-CoV-2 роблять методом ІФА або експрес-діагностики. Але експрес-тести мають обмежену чутливість і значно програють лабораторному імуноферментному аналізу – ІФА-методу. Про це в інтерв’ю УНН розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов.

"На жаль, з багатьох причин в експрес-тестів обмежена чутливість, і вони програють лабораторним тестам, таким як ПЛР і ІФА", - розповів Фаворов.

Так, досліджуючи різні експрес-тести на антиген, було встановлено, що їхня чутливість становить близько 700-1500 пікограм.

"Це дуже мало, один пікограм — це тисячні міліграма. Ця крихітна цифра показує, що антигенний тест при такому розведенні дозволяє виявити коронавірус. Тож з’ясувалося, що експрес-тести на антиген значно менш чутливіші. Найкращий з них має чутливість приблизно півтори тисячі пікограм. Тобто, не доводиться сподіватися, що експрес-тести зможуть допомогти ПЛР з точки зору виявлення заражених — занадто низька у них чутливість. І взагалі, виходячи з “монотонності” результатів різних експрес-тестів, у мене склалося враження, що вони зроблені десь в одному місці в Китаї", - наголосив епідеміолог.

Тому вчені "Діапроф-Мед" зосередили свою увагу на розробці саме ІФА-тестів на визначення антигену, щоб створити якісний чутливий діагностичний інструмент.

"Технологія ІФА давно відома, існує ще з радянських часів. Лабораторії ІФА значно простіші: це звичайні лабораторії, які є практично в кожній лікарні. Перевага ІФА полягає в можливості визначити антиген в набагато меншій концентрації, ніж це робить експрес-тест. Тобто, в порівнянні з експрес-тестами, тест на антиген на основі ІФА в десятки разів чутливіший. Не за рахунок антитіл і антигенів, а саме внаслідок особливості лабораторного методу ІФА, який має різні способи посилення сигналу", - розповів Фаворов.

Зазначимо, що українські вчені з "Діапроф-Мед" розробили новий ІФА-тест на антиген, який у 75 разів чутливіший за провідні у світі тести на антиген. Цей український тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R також дешевший у 5-10 разів. Науковці "Діапроф-Мед" зазначають, що сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні дозволяє здійснювати до 1 мільйона таких "антиегнних" тестів на день. Це допоможе докорінно змінити стратегію тестування в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram