Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
16815

Збільшення тестування на COVID-19 населення є необхідним протиепідемічним заходом – експерт

Збільшення тестування на COVID-19 населення є необхідним протиепідемічним заходом – експерт

Олександр Кочетков

КИЇВ. 1 грудня. УНН. Стратегія протидії пандемії COVID-19 полягає, зокрема, й у широкому тестуванні населення. За умови відсутності фінансування необхідно визначати чіткий алгоритм – кого тестувати у першу чергу. Про це УНН розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.

"Є певний досвід у цивілізованих країнах, і він передбачає певні кроки: стратегія протидії епідеміологічному захворюванню - не просто вводити повний локдаун, а чітко визначені дії. І кого у першу чергу тестувати? Це важливо – визначати контактних осіб, щоб знати, розповсюджують вони це чи ні", - наголосив експерт.

Але у випадку недостатнього державного фінансування, на думку Кочеткова, необхідно зосередитись на вразливих групах населення та на тих, хто контактує з хворими на COVID-19 і великою кількістю людей.

"Якщо немає грошей на всіх, то почнімо з найбільш вразливих верств населення. Це розумно", - наголосив він.

Зазначимо, що українські вчені "Діапроф-Мед" розробили новий надчутливий тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген коронавірусу. З його допомогою можна охоплювати до 1 мільйона осіб на день при вдвічі меншій, ніж ПЛР-тестування ціні. Це може докорінно змінити ситуацію з невеликим тестуванням серед населення України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram