Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
42330

У Раді розповіли, як за допомогою COVID-19 можна вивести Україну з економічної кризи

У Раді розповіли, як за допомогою COVID-19 можна вивести Україну з економічної кризи

Сергій Шахов

КИЇВ. 2 грудня. УНН. Українські вчені розробили новий тест на антиген коронавірусу. З його допомогою можна охоплювати тестуванням 1 мільйон людей на добу. Таким чином Україна зможе забезпечити безкоштовним тестуванням на COVID-19 все населення та налагодити експорт цих розробок, щоб вийти з економічної коронакризи. Про це УНН розповів член Комітету Верховної Ради України з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України народний депутат Сергій Шахов.

"Я за українське виробництво, щоб Україна заробляла на цьому. Сьогодні на цій темі "ковіду" по суті можна вийти з кризи економічної. Тому зараз в даному випадку потрібно включитися в українське виробництво і максимально налагодити експорт на весь світ. Щоб нас не просто хотіли використовувати як вторинну сировинну державу, а щоб у нас брали вже готовий результат", - зазначив нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні розробили унікальний надчутливий "антигенний" тест на COVID-19

На думку Шахова, в Україні досить серйозна науково-професійна база, яка за належних державних інвестицій може працювати на користь економічних інтересів країни.

"У нас серйозні вчені, українські професори, яким треба дати тільки можливість. Виділити їм на "ковідний" фонд, лабораторії, обладнання. (…) Треба безумно виробляти та закуповувати українські тести. А МОЗ сьогодні закуповує на мільярди тести за кордоном, не використовуючи українські тести", - розповів народний депутат.

Зазначимо, що українські вчені "Діапроф-Мед" розробили новий тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R. Він є надчутливою альтернативою ПЛР-тестуванню, але на результат необхідно чекати лише 2 години 30 хвилин.

Нагадаємо, уряд Німеччини виділить 200 млн євро виробникам "антигенних" тестів на COVID-19, щоб не залежати від закордонних постачальників і підтримати власну економіку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram