Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
20490

За місяць новими українськими тестами можна перевірити на COVID-19 все населення України — експерт

За місяць новими українськими тестами можна перевірити на COVID-19 все населення України — експерт

Олена Пруднікова

КИЇВ. 4 грудня. УНН. Новий надчутливий український тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген коронавірусу дає змогу тестувати 1 мільйон людей на добу. За такої умови можна за місяць протестувати все населення України – і сповільнити поширення COVID-19. Про це УНН розповіла голова правління громадської асоціації "ФармРада" Олена Пруднікова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські вчені розробили тест на COVID-19, який у 75 разів чутливіший за найкращий у світі.

"За умови тестування 1 млн людей у день, ми за місяць протестуємо майже все населення України. І питання швидко буде закрите. Але ж уряд, вибачте, "бортує" наших виробників", - зазначила вона.

Діагностична розробка українських вчених коштує у 5-10 разів дешевше за найкращий у світі тест на антиген, але, при цьому – у 75 разів чутливіша. За словами Пруднікової, масове тестування українськими тестами є захистом населення від COVID-19 і підтримкою економіки в умовах коронакризи.

"Мова йде саме про якісні тести наших українських виробників. То чому б не захистити себе своїми, а не іноземними руками?", - зауважила вона.

Нагадаємо, в Україні розробили тест на антиген, за допомогою якого масове тестування тепер можливе. 

За словами вчених-розробників "Діапроф-Мед", саме наявність "відкритої" системи тестування з доступністю відносно простої технології обробки зразків, робить аналіз доступним, практично на будь-якому рівні закладів охорони здоров’я.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram