Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Суспільство
53415

Три правила від експерта: як не купити алкогольну підробку на новорічний стіл

Три правила від експерта: як не купити алкогольну підробку на новорічний стіл

Максим Несміянов

КИЇВ. 14 грудня. УНН. Частка фальсифікату на алкоринку України значно зростає перед святами. Тому виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несміянов поділився з УНН трьома порадами про те, як убезпечити новорічне свято від небезпечних підробок і фальсифікату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У цей день українці вперше купують алкоголь на Новий рік: блогер дотепно розповів про нові традиції.

"Перша порада проста: якщо це інтернет-покупка - тоді на офіційних сайтах супермаркетів, виробників або ж їх торгових точок, з якими вони співпрацюють", - підкреслив він.

Так само, за його словами, варто звертати пильну увагу на ціну алкогольного напою.

"Друге правило - ціна. Не може пляшка горілки, наприклад, коштувати менше 50 грн. Є мінімальна роздрібна ціна. По-моєму, вона становить 86 грн за 0,5 л - від цього і відштовхуйтеся. Якщо вона коштує менше цієї ціни - перед вами просто (у кращому випадку) фальсифікат, у гіршому - сурогат. І у таких випадках ви ризикуєте не грошима, а здоров'ям. Тому що на смак і запах ви цей продукт можете і не відрізнити від оригінального. А перед вами може бути жорстка підробка на основі метанолу", - розповів Несміянов.

Так само варто уникати покупок у соцмережах. Віддавати перевагу необхідно великим мережам магазинів і довіреним популярним виробникам якісного алкоголю.

"Третє: якщо ж ви купуєте без чека, десь через соцмережі - ви повинні бути готові до того, що вас обдурять. Ваші права ніхто захищати не буде, тому що ви не покупець, а той, хто вам продав товар - не продавець за законом про захист прав споживачів. Робити покупки потрібно намагатися у звичайних оффлайн-магазинах. До них вимоги вищі і завжди можна написати скаргу на позапланову перевірку або звернутися до офіційного виробника з чеком, до магазину з вимогою про компенсацію", - підсумував експерт.

Нагадаємо, що українці віддають перевагу і довіряють якісному алкоголю вітчизняного виробництва. 

Серед популярних українських алкогольних брендів, якості продукту яких українці довірять найбільше, знаходяться такі лікеро-горілчані компанії: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Prime", "Др.Житник") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram