Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
33345

"Справа Свинарчуків": НАБУ визнало конфлікт інтересів у детектива Литвиненка

"Справа Свинарчуків": НАБУ визнало конфлікт інтересів у детектива Литвиненка

КИЇВ. 5 січня. УНН. НАБУ визнало наявність конфлікту інтересів у детектива Дмитра Литвиненка, який допомагав "Свинарчукам" (сину тодішнього секретаря РНБО Олега Гладковського-Свинарчука) виконувати скандальні оборонні замовлення "Укроборонпрому" замість розслідування кримінального провадження проти них, повідомляє УНН.

У відповідь на інформаційний запит, Антикорупційне бюро повідомило, що у 2019 році відносно Литвиненка було проведено службове розслідування, за результатом якого йому винесено догану. Крім того, у його діях був виявлений конфлікт інтересів.

"Управління внутрішнього контролю направило до НАЗК копії окремих матеріалів службового розслідування для розгляду та прийняття рішення у частині складення стосовно, зокрема, детектива Литвиненка Д.І. протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів)", - розповіли у НАБУ.

Водночас, журналіст Володимир Бойко вказує, що за подібних обставин керівник НАЗК Олександр Новіков змушував звільнитися Олександра Бабікова з ДБР. Втім, стосовно детектива Литвиненка та його керівника Андрія Калужинського - промовчав.

"Олександре Федоровичу, а як так трапилось, що керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський розслідував кримінальне провадження відносно Гладковського-молодшого, Жукова та Рогози при тому, що він є подільником Гладковського й безпосередньо причетний разом з "таємним агентом НАБУ" Шевченком до розкрадання коштів "Укроборонпрому"? Ви неодноразово заявляли, що колишній перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков не може працювати у цій установі через конфлікт інтересів, оскільки раніше Бабіков працював у адвокатському об’єднанні, яке надавало юридичну допомогу громадянину Януковичу (експрезидент України Віктор Янукович - ред.), кримінальне провадження стосовно якого зараз розслідується у ДБР. Мовляв, це конфлікт інтересів, який унеможливлює перебування Бабікова на посаді. Але поясність, чому Ви не вбачаєте конфлікту інтересів у ситуації, коли керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський розслідує кримінальне провадження, фігурантом якого є він сам, детектив НАБУ Литвиненко, детектив НАБУ Борисенко, перший заступник директора НАБУ Углава й позаштатний негласний співробітник НАБУ Шевченко?", - звернувся Бойко до керівника НАЗК. 

Додамо, що попри догану і негативний висновок службового розслідування, детектив Литвиненко продовжує працювати у НАБУ. У 2020 році він купив на 3 млн грн акцій іноземних корпорацій, серед яких зокрема Tesla. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram