Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
26040

Український антигенний тест порівняли з експрес-тестами на COVID-19: розробник розповів деталі

Український антигенний тест порівняли з експрес-тестами на COVID-19: розробник розповів деталі

КИЇВ. 12 січня. УНН. Розробники надчутливих українських тестів DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген провели їх порівняльний аналіз з експрес-тестами провідних світових виробників, які представлені на ринку. Результати показали, що український ІФА-тест щонайменше у 75 разів чутливіший за найкращий у світі експрес-тест. Головний технолог компанії "Діапроф-Мед" Андрій Горлов розповів УНН, яким чином українським вченим вдалося досягти такої надвисокої чутливості вітчизняного діагностикуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новими вітчизняними тестами на COVID-19 можна перевіряти один мільйон людей на день.

"Ми проводили у нашій лабораторії порівняльні аналізи з експрес-тестами нашого антигенного ІФА. Ми отримали тести, які були на ринку України, світу - це понад 15 найменувань абсолютно різних тестів. І всі вони мають у сотні разів нижчу чутливість, ніж наш антигенний тест. Так, наш діагностикум виявився у 75 разів чутливіший за найкращий у світі імунохроматографічний експрес-тест на антиген закордонних виробників", - розповів Горлов.

Саме низька чутливість експрес-тестів обумовлює те, що виявити хвору людину вони можуть вже у розпал симптомів COVID-19, тоді як український діагностикум за сім днів до появи перших симптомів показує точний позитивний результат.

"Щоб виявити експрес-тестом хвору людину, вона має бути вже дуже у поганому стані. Ця людина вже заражає і заразила багато людей навколо. Тож цей результат тесту не є ефективним з епідеміологічної точки зору. Він не здатний виявити людину хвору коронавірусом до появи симптомів, що легко може вітчизняний ІФА-тест на антиген", - підкреслив розробник.

Також Горлов розповів, яким чином досягається така висока чутливість українського ІФА-тесту.

"В імунохроматографічних експрес-тестів є свій певний рівень чутливості, вище якого вони не зможуть просто стрибнути. Тоді як український ІФА-тест на антиген має спеціальні технології з підсилення. Можна проводити певні паралелі з ПЛР-методом: тобто сигнал підсилюється, і ми здатні визначати надзвичайно невелику кількість антигену коронавірусу в біологічному зразку хворого", - наголосив він.

Нагадаємо, міністр Степанов повідомив, що у МОЗ планують максимально широко використовувати вітчизняний ІФА-тест на пряме виявлення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram