Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
120090

Суд визнав заяви Порошенка про УНН недостовірними та зобов’язав спростувати

Суд визнав заяви Порошенка про УНН недостовірними та зобов’язав спростувати

КИЇВ. 13 січня. УНН. Печерський районний суд Києва став на бік ІА УНН у справі за позовом до президента України (2014 – 19 рр.), народного депутата Петра Порошенка.

Суд в особі судді Галини Матійчук визнав недостовірною інформацію, поширену Петром Порошенком, та зобов’язав його її спростувати.

Передісторія.

У липні 2020 року в програмі “Свобода слова” Петро Порошенко публічно заявив: “Пані Верещук продемонструвала мені сайт, який належить до видатного діяча тодішньої Партії Регіонів, а зараз ОПЗЖ, УНН, пан Льовочкін”. 

ІА УНН після цієї заяви звернувся до суду з позовом про захист ділової репутації та вимагав спростування недостовірної інформації, поширеної Порошенком.

Цитата з позовної заяви:

“За своєю формою та змістом ця інформація носить образливий, зневажливий, негативно-звинувачувальний характер, тому, окрім іншого, принижує ділову репутацію Інформаційного агентства УНН, яка становить для нього, як Інформаційного агентства, досить відомого, успішного, незалежного, найвищу цінність, оскільки мають суттєве та принципове значення для подальшої діяльності.

Враховуючи зазначене вище, УНН звертається до суду з цим позовом для захисту своїх прав від протиправних посягань Відповідачів”.

У серпні Печерський суд повідомив, що прийняв до розгляду позов ІА УНН.

“Печерський суд прийняв до розгляду наш позов до генія брехні та словоблуддя Петра Порошенка.

Розумію, що у нього не вистачить сміливості самостійно прийти в суд, і він пришле адвокатів, але знаю точно: правда на нашій стороні, а на його, як завжди, брехня і омана”, — прокоментувала ситуацію директор та засновник агентства УНН Уляна Лозан.

ІА УНН ніколи не належало та не належатиме жодному політику чи бізнесмену, а будь-які заяви про таку приналежність агентства є брехливими та образливими, а отже будуть оскаржуватися у суді.

Рішення суду.

У своєму рішенні суд вказав, що поширена Порошенком інформація не підпадає під категорію оціночних суджень, які не можуть бути предметом судового розгляду.

Цитата:

"Інформація, що оскаржується позивачем, не підпадає під ознаки оціночних суджень та висловлювань, а є твердженнями про факти, яких у дійсності не існувало, оскільки відповідачем не надано жодного доказу на підтвердження вказаних тверджень, навпаки, спростовується інформацією з офіційного джерела - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо засновника (власника)/кінцевого бенефіціарного власника позивача. (…) На підставі всебічної та повної оцінки доказів у справі суд дійшов висновку, що поширена інформація про позивача є недостовірною, оскільки при поширенні цієї інформації відповідачем не надано доказів на її підтвердження".

Врешті суд вирішив частково задовольнити позов ІА УНН, визнавши недостовірною інформацію, яку поширив Порошенко.

Що далі?

Своїм рішенням суд зобов’язав Петра Порошенка спростувати поширену ним інформацію на його офіційних сторінках соціальних мереж Facebook: https://www.facebook.com/petroрoroshenko/ та Instagram: https://www.instagram.com/petroporoshenko/, розмістивши там текст резолютивної частини судового рішення.

Також у рішенні суду вказується, що з нього буде стягнуто 840,80 грн судового збору, сплаченого ІА УНН при поданні позову.

Однак, Петро Порошенко та його адвокати мають право оскаржити це рішення у суді апеляційної інстанції.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram