Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
226860

"Постковідний" синдром та ускладнення: чому лікарі радять обов'язково зробити ІФА-тест на антитіла

"Постковідний" синдром та ускладнення: чому лікарі радять обов'язково зробити ІФА-тест на антитіла

КИЇВ. 13 січня. УНН. Все більше перехворілих страждають від важких ускладнень COVID-19. Причому безсимптомний або легкий перебіг хвороби не застрахує жодну людину від серцевих і ниркових проблем, депресії, еректильної дисфункції, хвороб зубів та кишківника та низки інших ймовірних ускладнень через COVID-19. УНН поцікавився у лікарів, з чого потрібно починати терапію у випадку, якщо людина підозрює, що погіршення її самопочуття пов'язане саме із перенесеним раніше COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти страждають від ускладнень COVID-19 навіть при безсимптомному перебігу хвороби.

Лікар-інфекціоніст Лариса Мороз наголошує, що першочергово, з чого потрібно починати – це ІФА-тест на антитіла, який покаже, чи була інфікована людина коронавірусом. Саме із результатів цього тесту починається лікування або "постковідна реабілітація".

"Це потрібно обов’язково: зробити ІФА-тести на імуноглобуліни (IgG). Це допоможе виключити або підтвердити "постковідний синдром". А тоді вже потрібно починати лікування або реабілітацію", - вважає Мороз.

З нею погоджується й лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук. За його словами, після ІФА-тесту на антитіла, який підтвердить контакт організму з коронавірусом, варто зробити ще й електрокардіограму.

"Бажано всім перехворілим пройти електрокардіограму. Відносно ІФА: потрібно його зробити, щоб дізнатися, чи то була коронавірусна інфекція, чи ні, щоб дізнатися, чи залишилися антитіла", - наголосив він.

За словами Гайдука, навіть діти, яких вважають здебільшого безсимптомними носіями, лише у 30% не мають жодних симптомів. Але про те, що вони контактували з коронавірусом знову ж таки свідчитиме наявність антитіл після отриманих результатів ІФА на імуноглобуліни.

"Можу сказати про дітей, що тільки 30% переносять коронавірусну інфекцію взагалі безсистемно. Проте вони мають антитіла", - підкреслив лікар.

Медик радить звертати увагу на психоемоційний стан людини, який також впливає на швидкість подолання як самого COVID-19, так і його можливих ускладнень. Але позитивний настрій, за його словами, не виключає необхідності перевірити хронічні захворювання після перенесеної вірусної інфекції.

"Хронічні хвороби можуть загострюватися. Тому після підтвердження COVID-19 потрібно перевірити всі хронічні захворювання. Були проблеми з діабетом – здати цукор, були проблеми з печінкою – здати печінковий, були проблеми з кишківником – зробити ультразвук. Уваги потрібно максимум", - підсумував він.

Нагадаємо, що українські вчені "Діапроф-Мед" на початку пандемії першими в Україні та п’ятими у світі розробили ІФА-тести на антитіла. Щобільше, порівняльний аналіз вітчизняних ІФА-тестів із всесвітньо відомими тестами Abbott показав 100% збіг результатів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram