Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
27300

У МОЗ можуть збільшувати кількість тестувань за рахунок вітчизняного ІФА на антиген – експерт

У МОЗ можуть збільшувати кількість тестувань за рахунок вітчизняного ІФА на антиген – експерт

КИЇВ. 19 січня. УНН. У період першої хвилі пандемії COVID-19 альтернатив ПЛР-методу не було. Проте наукові розробки наразі дуже просунулись вперед. Тож розширити тестування населення необхідно за рахунок якісної альтернативи методу ПЛР – вітчизняного ІФА-тесту на антиген. Таку думку у коментарі УНН висловила голова громадської організації "Всеукраїнське об’єднання "Миколаївська фармацевтична асоціація "ФармРада" Олена Пруднікова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявлення COVID-19 за 7 днів до перших симптомів: як українські тести протистоять пандемії.

"Ні для кого не секрет, що ПЛР – це золотий стандарт і у період першої хвилі, коли світ тільки зіштовхнувся з цією бідою, альтернативи не було. Втім, час не стоїть на місці, наукові розробки також, у тому числі – наші, українські. І тут дійсно доречно залучати всі можливі шляхи обстеження українців за умови їх належної якості. Я вважаю, що правильно було б розширити тестування за рахунок альтернативи. Тут предмету для дискусії немає", - наголосила вона.

Пруднікова також вважає, що розширення використання українських надчутливих ІФА-тестів на антиген дозволить значно збільшити кількість продіагностованого населення та побачити реальну картину хвороби.

"Але ж для того, щоб розшити – на це треба виділити бюджетні гроші. Українці не підуть тестуватися альтернативою, якщо вона буде платною, коли ПЛР можна зробити безкоштовно. Отут вже завдання для роботи МОЗ – пролобіювати виділення цих коштів, протестувати якомога більше співвітчизників цими тестами, щоб ми розуміли реальну картину хвороби", - підкреслила експертка.

Нагадаємо, що новими надчутливими українськими ІФА-тестами DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген можна тестувати 1 мільйон осіб на добу. При цьому вартість одного діагностикуму складає всього лише 70 гривень.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram