Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
27435

Центр економіки охорони здоров’я: антигенні тести є ефективною протидією COVID-19

Центр економіки охорони здоров’я: антигенні тести є ефективною протидією COVID-19

Павло Ковтонюк

КИЇВ. 20 січня. УНН. Поки що тестування на антиген коронавірусу не стало широкомасштабним в Україні у порівнянні з ПЛР-методом. Проте антигенні тести можуть суттєво збільшити можливості України у тестуванні на COVID-19. Щобільше – вони є ефективною протидією пандемії. Про це УНН розповів керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тестування методом ПЛР не можна вважати надійним – інфекціоніст.

"Тести на антиген за умови правильного застосування, і світова практика це демонструє, можуть істотно збільшити можливості України у тестуванні на COVID-19. Особливо враховуючи, що потужності тестування зараз є однією з проблем протидії COVID-19 в Україні", - зазначив він.

Ковтонюк також наголосив, що результати антигенних тестів вже почали враховувати в офіційній статистиці МОЗ, щоправда — лише у даних за тиждень.

"Ми стежимо за цим питанням. Можемо сказати, що тестування на антиген поки не стало масовим в Україні порівняно з ПЛР. Тести на антиген важливо правильно застосовувати у стратегії тестування", - підкреслив він.

Керівник Центру економіки охорони здоров’я також не виключив, що антигенні тести ефективно використовувати для діагностики пацієнтів з підозрою на COVID-19, які мають симптоми. Втім, відзначимо, що вітчизняні ІФА-тести на антиген українських вчених мають специфічність 97,5% і можуть визначати COVID-19 за 7 днів до появи перших симптомів.

Нагадаємо, що новими надчутливими українськими ІФА-тестами DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген можна тестувати 1 мільйон осіб на добу. При цьому вартість одного діагностикуму складає всього лише 70 гривень.

Раніше міністр Степанов повідомив, що у Міністерстві охорони здоров'я планують максимально широко використовувати вітчизняний ІФА-тест на антиген коронавірусу SARS-CoV-2.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram