Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
96435

Ринок пожвавиться: експерт розповів, як вплине на покупку нерухомості іпотека під 7%

Ринок пожвавиться: експерт розповів, як вплине на покупку нерухомості іпотека під 7%

КИЇВ. 29 січня. УНН. Здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних здатне пожвавити ринок нерухомості, якщо віддавати гроші можна буде протягом тривалого терміну. Про те, хто зможе дозволити собі таке житло, чому раніше була квазііпотека і як полегшити виплати - у коментарі УНН розповів експерт з нерухомості Віктор Несін.

"За великим рахунком, іпотечний кредит - це інструмент для покупця, або додаткова можливість для покупця в придбанні нерухомості. Іпотечний кредит збільшує кількість покупців на ринку. 7% - це чудова ідея. Я на цьому ринку близько 30 років, я не пам'ятаю ніколи такого низького відсотка. Знову, якщо це буде дійсно 7%, а не завуальовані якісь там додаткові відсотки - через рік збільшення або через два роки збільшення цих відсотків. Або окремий відсоток за видачу кредиту", - сказав Віктор Несін.

За словами експерта, у Європі іпотечний кредит дешевше - від 1,5 до 5%, залежно від фінансового стану позичальника.

"У моєму розумінні, якщо 7%, то повинні видавати хоча б років на 20-25. Тоді буде сума реальна для погашення для середнього рівня (доходу - ред.) людини. А якщо вони, знову ж таки, скажуть, що ось, ми даємо максимум на 7 років - все, це нецікавий відразу продукт виходить. Але якщо буде достатній період часу... Я можу вам сказати, що ринок пожвавиться. Однозначно, пожвавиться, тому що все-таки, у нас є категорії людей, які мають стабільну заробітну плату. IT-сфера, ще якісь сфери, є ці зарплати. Тому, вони із задоволенням будуть брати ці іпотечні кредити і купувати нерухомість. Тим більше, ще залишається така можливість: взяти іпотеку, купити квартиру і здати її в оренду. Звичайно, орендні ставки на 100% не окуплять, але вони набагато полегшать виплати", - додав Несін.

Він зазначив, що банк фактично нічим не ризикує, якщо дає іпотеку на тривалий термін, оскільки повернути її можуть діти позичальника, або в крайньому випадку - банк зможе відібрати житло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що значить для інвесторів арешт рахунків забудовника

"Та іпотека, яка існувала раніше і яка існує на сьогоднішній день - я це називаю квазііпотека. Тому що 15% річних - це просто нереально. При 15% річних, якщо платити повністю за графіком, ваша нерухомість дорожчає більш ніж в два рази. А ми ж розуміємо, ви коли виплатили іпотеку, ви отримали вартість нерухомості таку, за яку ви її ніколи не продасте. Зрозуміло, що у вас була типу розстрочка, але тим не менше - все одно це не вигідно", - сказав експерт.

За його словами, за кордоном у людини, яка приходить брати іпотеку, запитують, яку суму їй буде зручно виплачувати. Вона може вибрати 300 доларів США та виплачувати їх протягом 30 років.

"У нас, на жаль, немає такого. Я прийшов, мені банк сказав - ми на 10 років дамо, і у вас місячний платіж буде становити, умовно кажучи, 1,5 тис. доларів. Це дуже велика сума. І коли ми візьмемо наші середні зарплати, то ми розуміємо, що ці іпотечні кредити можуть брати тільки люди з дуже високим доходом. А люди з дуже високим доходом можуть і без іпотеки купити. Тому, у нас практика показала наступне - так, на сьогоднішній день беруть іпотечні кредити, вони рідкісні, ці позики, але тим не менш, люди беруть. Але вони беруть ті суми, яких їм не вистачає. Умовно, людина хотіла купити за 50 тис. кватиру, а знайшла трішки краще, але за 55. І ось вона взяла іпотеку обсягом 5 тис. Так, це реально. І вона її і постарається достроково погасити, щоб не росли ось ці всі відсотки", - сказав експерт.

За його словами, неясно, навіщо уряд розвиває цю програму, оскільки її повинні розвивати комерційні банки. Але при цьому, усі ріелтори це будуть вітати, і 7% річних - це чудовий відсоток, у порівнянні з тим, що є на сьогоднішній день.

Що було раніше

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 27 січня, затвердив рішення про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних.

За даними НБУ, у минулому році попит на іпотеку серед населення рекордно виріс, у тому числі на тлі зниження відсотків по іпотечних кредитах.

Нагадаємо, що на думку експерта, ціни на "первинці" ринку нерухомості в цьому році знижуватися не будуть.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram