Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
125490

Лікар назвала три важливі причини, щоб перевірити антитіла до коронавірусу

Лікар назвала три важливі причини, щоб перевірити антитіла до коронавірусу

КИЇВ. 4 березня. УНН. Регулярна перевірка антитіл до коронавірусу необхідна кожному – навіть тим, хто не знає, чи перехворів. Чому час від часу необхідно робити ІФА-тест на антитіла УНН пояснила лікар-інфекціоніст Лариса Мороз.

Деталі

"Перша і сьогодні, мабуть, найголовніша причина пов’язана з вакцинацією. Якщо є антитіла – то який сенс бігти за вакциною? Краще, ніж природний імунітет, нічого немає. По-друге: є випадки, коли людина перехворіла — і досить тяжко в окремих випадках, а антитіла не виробляються. І вона може думати: "ага, я тяжко перехворіла, можу вакцинацію відтермінувати, в мене антитіла є". А їх насправді немає. Тому треба тестуватися, аби розуміти, наскільки ти захищений. А якщо ти медик, чи вчитель, наприклад, – то ти ж можеш піддати зараженню велику кількість людей", - впевнена лікарка.

Третьою не менш важливою причиною інфекціоністка називає необхідність знання свого "антитільного" статусу, щоб розуміти, яким чином вибудовувати свою повсякденну поведінку.

"Загалом тестування важливе і треба слідкувати за антитілами, щоб розуміти, коли ти можеш збільшити свою активність серед людей, якщо титр антитіл високий. А коли вони зменшуються, то можна думати про вакцинацію або хоча б не їхати у Буковель", - пояснила Мороз.

Доповнення

Раніше кандидат медичних наук і інфекціоніст Оксана Кондрін пояснила, чому перед вакцинацією від COVID-19 треба зробити ІФА-тест на антитіла до коронавірусу. 

Відзначимо, що перші в Україні ІФА-тести на антитіла розробили вчені вітчизняної компанії “Діапроф-Мед”. Завдяки цьому Україна стала п’ятою у світі країною з моменту початку пандемії, у якій з’явилися власні якісні тести на антитіла до коронавірусу.

Також українські вчені розробили ІФА-тест на нейтралізувальні антитіла поствакцинального імунітету після щеплення від COVID-19. Таким чином вони створили діагностикум, здатний не просто виявляти титри антитіл, але і конкретно нейтралізувальні імуноглобуліни, виробництво яких організмом є метою будь-якої вакцини. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram