Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
51360

Експерти розповіли, як пандемія коронавірусу вплинула на забруднення річок

Експерти розповіли, як пандемія коронавірусу вплинула на забруднення річок

КИЇВ. 17 червня. УНН. Від початку пандемії коронавірусу в Україні значно погіршилася ситуація із забрудненням річок. На це, зокрема впливає викид масок, які потрапляють до водойм, а також мікробіологічне забруднення вод, що посилює ризик заражень вірусними захворюваннями. Про це УНН розповіла координаторка водних програм Ганна Цветкова.

Цитата:

“Велика проблема - це мікробіологічне забруднення, яке безпосередньо пов'язане із коронавірусом, тобто - вірусологічне. Ми знаємо і про холеру в Україні. Врешті-решт, це результати життєдіяльності людини і те, що потрапляє в воду. Питання в тому, що пандемія коронавірусу показала, що біологічна безпека - дуже відкрита тема”, - зазначила експерт.

Основні проблеми

Зокрема, спеціаліст виділяє наступні проблеми, які впливають на забруднення українських водойм: побутове сміття, яке потрапляє до каналізацій, мікробіологічне забруднення та зміни у довкіллі, що викликають дисбаланс серед живих організмів та спричиняють виникнення цвітінь.

“Проблема цвітінь не лише викликається водоростями. Є цвітіння води, яке викликається зоо-об’єктами. Зміни у довкіллі впливають на живі істоти. Цвітіння - це порушений баланс. Тобто, коли одна група живих організмів отримує найкращі для них умови, і вони починають домінувати і порушують біорізноманіття і пропорції у живому світі. І це може статися як зі слизом, водоростями, так і з вірусами”, - зазначає експерт.

Зокрема, державою окреслені стандарти показників, за якими визначають рівень забрудненості водойм. Так, основним спричиненням найчастіше називають побутове сміття.

Як нагадала експерт, у межах проекту європейської ініціативи ”ЄС+” країни Євросоюзу провели детальний аналіз якості води в Україні. Після якого було визначено понад 4 тисяч сполук різних забруднювачів. Результати свідчать, що найчастіше Дніпро та інші водойми забруднюються залишками фармацевтичних засобів та сполук важких металів (наприклад, цинк та мідь). Основними причинами забруднення є застарілі очисні споруди, а також неконтрольовані викиди від підприємств.

Вплив змін клімату

Водночас активіст громадської організації “Зелена генерація” Олександр Коваль вважає, що на забруднення водойм також впливають зміни у кліматі.

“У нас є і обміління річок, потепління і промерзання грунту відбувається менше, за рахунок чого менше йде води в річки. Водні ресурси важко зберегти. З боку влади це зловживання вживанням агрохімії на полях. У нас не європейські норми по агрохімії, і так само воно все змивається дощами в ті самі річки та ставки. Плюс, це сміттєзвалища, які так само дощі змивають у річки. Це велика комплексна проблема. Вода не зникне, але доступ до чистої питної води буде ускладнено. У нас в уряді немає жодної екологічної партії, тому якісь екологічні закони не працюють”, - наголосив активіст.

Деталі

Обидва експерти вважають, що очищення забруднених вод потребує фінансування з боку влади. Зазначається, що на законодавчому рівні існують спеціальні програми, які мають фінансуватися. При цьому, вважають спеціалісти, результатів роботи не видно. Як аргументи обидва експерти згадали Бортницьку станцію аерації, яка кілька років поспіль визнана найбільшим забруднювачем води в Україні. Відкритим залишається питання зміни технологічного процесу та модернізації станції.

Додамо

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні ситуація з водою в Україні не є катастрофічною.

Він також висловив думку, що “у 2021 році всі головні екологічні закони будуть проголосовані”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram