Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
46680

Помилки випливуть при впровадженні законопроекту про тероборону: експерт вказав, на що потрібно звернути увагу Міноборони

Помилки випливуть при впровадженні законопроекту про тероборону: експерт вказав, на що потрібно звернути увагу Міноборони

КИЇВ. 30 червня. УНН. Для того, щоб не було суттєвих помилок при імплементуванні законопроекту про основи національного опору, Міністерству оборони України, зокрема, необхідно грунтовно попрацювати над мобілізацією і складанням списків резерву першої та другої черги. Таку думку в коментарі УНН висловив військовий експерт Олег Старіков.

Цитата:

"У чому суть цього законопроекту: він відображає логіку того, що організацією оборони країни займається держава, а конкретно - Кабінет міністрів, а Збройні сили України ведуть бойові дії", - сказав Старіков.

Деталі

За його словами, національний спротив має три складових.

"Перша складова - це конкретно національний спротив, який організовують сили спецоперації як окремий рід Збройних сил України. Друге, війська територіальної оборони, які будуть створені відповідно до цього закону і будуть складатися з 11 тис. осіб кадрового складу, який буде входити до кадрового складу військовослужбовців Збройних сил України. І третє, військово-патріотичне виховання молоді та підготовка громадян України до можливого спротиву агресору", - розповів Старіков.

Він зазначив, що є кілька принципових моментів, які окремі політичні сили перекручують.

"Перший принциповий момент: оборону країни здійснює держава, та керівниками національного опору і підрозділів територіальної оборони саме як цивільні особи будуть голови райдержадміністрацій, облдержадміністрацій і Кабмін... А начальниками штабів ось цих підрозділів, які будуть безпосередньо керувати військовою складовою, будуть керувати офіцери тактичної і оперативної ланки Збройних сил України", - сказав Старіков.

За словами експерта, жодних добробатів створено у військах територіальної оборони не буде.

"Ще раз повторюю: ніяких добробатів, добровольців, активістів... їх там не буде. Може, вони і будуть, але вони будуть входити до складу мобілізованих, коли Президент країни як Верховний головнокомандувач оголосить, а Верховна Рада - затвердить план мобілізації", - розповів Старіков.

Він зазначив, що сама логіка, ідея стратегії - правильна, але всі помилки випливуть, коли її будуть імплементувати.

"Наприклад, зараз для того, щоб не було суттєвих помилок, необхідно Міністерству оборони України дуже щільно попрацювати над мобілізацією і складанням списків резерву першої черги і другої черги... і складанням документів, і найголовніше - відбором особового складу, відбором людського ресурсу в першу, другу чергу, а також відбором тих, хто буде мобілізований до війська територіальної оборони", - сказав Старіков.

Доповнення

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроект про засади національного опору.

Що регулює

Після впровадження норм документа в життя буде створено, як очікується, комплексну всеосяжну систему національного спротиву (протидії) агресору за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони на підконтрольних територіях і/або Руху спротиву на окупованих або захоплених територіях, підготовки громадян України до виконання специфічних задач територіальної оборони і спротиву.

Документом також регулюється фінансування і матеріально-технічне забезпечення національного спротиву; соціального та правового захисту осіб, які беруть участь в національному спротиві; відповідальність за порушення законодавства та інших нормативно-правових актів з питань національного спротиву.

Прихильники законопроекту вважають, що ухвалення документа і впровадження його положень дадуть можливість швидко зміцнити оборону держави і перетворити тероборону на частину всеосяжної системи оборони, яка буде в кожному з населених пунктів.

Очікується, що якщо документ буде ухвалений в цілому, то його норми набудуть чинності 1 січня 2022 року.

Додамо, що законопроект - один з двох документів, представлених Главою держави щодо реформування системи оборони. Другий законопроект стосується збільшення чисельності Збройних сил України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram