Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
81135

До закону про олігархів вже надійшло 50 поправок. Радою нацбезпеки та оборони хочуть замінити судову систему

До закону про олігархів вже надійшло 50 поправок. Радою нацбезпеки та оборони хочуть замінити судову систему

КИЇВ. 9 липня. УНН. Народні депутати вже почали вносити свої поправки в президентський законопроект №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", на ранок 8-го липня їх було понад 50. Про це УНН розповіли в профільному комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Секретар комітету Роман Костенко, який належить до партії "Голос" розповів, що не всі члени комітету будуть пропонувати свої поправки.

Цитата

"Правки вже вносяться. На засіданні до цього так скептично ставляться, особисто я не буду нічого подавати тому що ту концепцію, яку заклали, її ніякими правками не виправиш. У нас в партії є свої законопроекти і по антимонопольному, і по податковому законодавству, ми вважаємо такими методами потрібно боротися, а не використовуючи РНБО. Навіть якщо альтернативні законопроекти не будуть підтримані, нам що підтримувати це безглуздя?" – говорить Костенко.

Доповнимо

Секретар комітету говорить про те, що є безліч претензій до законопроекту. Одна із, що цим законопроектом хочуть підмінити судову владу Радою національної безпеки і оборони України.

"Ми демократична країна. У РНБО люди фактично із однієї політичної сили і вони, по факту, приймають рішення - хто є олігархом, хто ні. З ким ми спілкувалися, як раз ті люди, які є олігархами в Україні, згідно цього законопроекту не підпадають під це визначення. А внесуть тих, кому доведеться приходити і домовлятися, щоб не попадати в ті реєстри. А вже дехто сміється, що буде пишатися, що попаде в реєстр і буде називатися олігархом. За тим механізмом, який пропонує законопроект, ніяких наслідків не буде. Можливо, для людей це звучить красиво, що будуть боротися з олігархами, але, по факту, він нічого окрім хаосу не дасть", – пояснює нардеп.

Контекст

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в першому читанні так званий законопроект про олігархів, що передбачає обмеження їх впливу на медіа та політиків. За проголосували 275 народних депутатів, із них 231 - "слуги народу". Також голоси дали 18 депутатів "За майбутнє", 18 "Довіри" і 8 позафракційних.

Нагадаємо

Як зазначили в коментарі УНН у “Слузі народу”, низка додаткових законопроектів про олігархів буде направлена на унеможливлення деструктивного впливу олігархів на ухвалення державних рішень.

30 червня Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував взяти за основу законопроект Президента України Володимира Зеленського про деолігархізацію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram