Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
58755

Політолог: Зеленський під час п'ятої сесій Верховної Ради ще більше зміцнив владу. Чим запам'яталася робота парламенту

Політолог: Зеленський під час п'ятої сесій Верховної Ради ще більше зміцнив владу. Чим запам'яталася робота парламенту

КИЇВ. 17 липня. УНН. Завершилася п'ята сесія Верховної Ради 9-го скликання, яку глава ВР Дмитро Разумков відкрив на початку лютого цього року. За час сесії депутатами було розглянуто 700 законопроектів, 170 прийнято в цілому і 110 прийнято за основу. УНН поговорив з політологом Костем Бондаренком про те, чим запам'яталася п'ята сесія ВР.

Цитата:

"Робота п'ятої сесії Верховної Ради була досить результативною. Але в той же час вона показала абсолютно повну керованість парламенту з боку Офісу президента. Всі розмови, що в парламенті немає монобільшості, що для важливих законопроектів не знаходиться достатньо голосів - такі розмови припинилися до кінця цієї сесії . Стало зрозуміло, що будь-яке питання, яке Зеленський поставить на голосування, буде прийняте. Тому тема, розпустить чи не розпустить Зеленський парламент, перестали бути актуальною зараз. Це головний урок цієї сесії", - говорить Бондаренко.

Політолог пояснює, що деякі законопроекти як, наприклад, законопроект про легалізацію медичного канабісу парламент провалив, так як це не питання державної ваги, а лобізму, який зацікавлені особи не довели до кінця.

За словами Бондаренко, цей політичний сезон дозволив остаточно закріпитися президенту також в уряді, замінивши міністра МВС Арсена Авакова на Дениса Монастирського.

"Зеленський і так мав повний контроль над урядом - це уряд Єрмака-Шмигаля. Другий момент, що ОП зміцнив свій вплив на судову систему влади і третій момент, що Зеленський продемонстрував в останньому півріччі, що якщо якісь норми Конституції не дозволяють йому діяти на його розсуд, він готовий ігнорувати ці норми", - говорить експерт.

Доповнення

Головне, чого не вистачило в роботі парламенту п'ятої сесії - законопроектів з питання Донбасу, вважає Бондаренко.

"Те з чим ішов Зеленський на вибори - світ на Донбасі. Питання, які повинні лягти в основу виконання Україною "Мінських домовленостей", амністії, закони, які визначають статус Донбасу - вони не були розглянуті і навряд чи будуть розглянуті найближчим часом" - вважає він.

Нагадаємо

Народні депутати завершили роботу на п'ятій сесії і йдуть на канікули до вересня. Але, є ймовірність проведення позачергової сесії парламенту 20 липня. Крім того, нардепи будуть збиратися в сесійній залі для роботи під час Кримської платформи, а також проведуть урочисте засідання на честь Дня Незалежності.

В останній тиждень перед канікулами нардепи склали графік роботи на осінь-зиму. Згідно з календарним планом, нова сесія почнеться 7 вересня, а закінчиться 21 січня 2022 року.

Джерело: УНН
Теги: ВР
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram