Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
131850

Лібанова: до 2030 року в Україні буде проживати менше 36 млн осіб

Лібанова: до 2030 року в Україні буде проживати менше 36 млн осіб

КИЇВ. 28 липня. УНН. За попередніми прогнозами демографів населення України до 2030 року становитиме 36 млн осіб, однак, зараз стає зрозуміло, що ця цифра буде набагато меншою. Про це в коментарі УНН розповіла Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова.

Цитата

"Україні потрібно зосередитися на тривалості життя населення. В Японії теж населення скорочується з 2011 року безперервно. Десять років скорочується, але до сих пір я не бачила там з цього приводу істерик. А подивіться на їх тривалість життя. Депопуляція в Україні буде йти, ми прогнозували цифру 36 млн на 20-30 рік, але зараз вже ясно, що буде менше", - розповіла Лібанова.

Деталі

Але демограф не вважає скорочення чисельності населення першорядною проблемою.

"Але, ще раз повторюся: проблема не в чисельності населення, а в бідності, у нерівності, в ганебній для суспільства якості життя більшості пенсіонерів. Скорочення населення - це погано, тому що люди їдуть, люди живуть мало, живуть погано, нещасливо", - пояснила Лібанова.

За словами демографа, якщо ініційовані владою програми по збереженню здоров'я українців будуть реалізовані, як годиться, то через 5 років ми побачимо збільшення тривалості життя українців.

Вона також додала, що територія України без населення точно не залишиться.

"Потрібно розуміти і те, що країна в центрі Європи в хорошій природно-кліматичній зоні з прекрасними ресурсами не буде пустелею. Питання в тому, хто тут буде жити", - заявила Лібанова.

Нагадаємо, що в 2019 році тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що згідно з електронним переписом населення, в Україні проживає 37,29 млн осіб. До слова, соціальні показники державного бюджету розраховуються виходячи з цифри 38 млн осіб.

Більше читайте в матеріалі "В Україні зростає смертність. Від чого найчастіше помирають українці і чому справа не в коронавірусі".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram